Toronto – Columbus 4-5 PN

Fredrik Modin se snaží zasunout puk za záda Vesy Toskaly během přípravného zápasu v Torontu, 5. října 2008

Ani poslední přípravný zápas před novou sezónou NHL nedokázali Maple Leafs vyhrát.
Přitom ještě necelé dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny to vypadalo, že Toronto ukončí přípravné období výhrou.

Skóre zápasu otevřel v polovině druhé minuty Nikita Filatov, který byl nakonec jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech. Na konci 12. minuty vyrovnal při přesilové hře na 1-1 Mike Van Ryn.

Ve druhé třetině začal znovu lépe Columbus, Alexandre Picard na začátku čtvrté minuty překonal Toskalu v brance Toronta podruhé.
Na konci 32. minuty se prosadil ve třetím zápase v řadě Mikhail Grabovski a vyrovnal na 2-2. Ve 36. minutě využil přesilovou hru Anton Stralman a otočil stav zápasu ve prospěch Maple Leafs.

Nástup do třetí třetiny mělo tentokrát lepší Toronto, když v polovině čtvrté minuty zvýšil na 4-2 Alexei Ponikarovsky. Ještě necelé dvě a půl minuty před koncem Toronto vedlo, pak ale během 15-ti vteřin dvojice Voráček, Chimera vyrovnala stav zápasu na 4-4.

Vesa Toskala odchytal celkem podařený zápas. Ze 42 střel si připsal 38 zákroků.

V samostatných nájezdech uspěl pouze Filatov. Z hráčů Toronta se žádný hráč z trojice Grabovski, Hagman a Tomáš Kaberle neprosadil a Maple Leafs tak prohráli 4-5 po samostatných nájezdech.

Mikhail Grabovski se trefil již ve třetím zápase v řadě, k tomu přidal navíc dvě asistence. Celkem tak nastřílel pět branek a připsal si osm bodů v osmi zápasech.

Ve čtvrtek čeká Toronto první zápas nové sezóny NHL na ledě obhájců Stanley Cupu, Detroitu Red Wings.