Toronto – St.Louis 4-5 PN

Pavel Kubina neproměňuje svůj samostatný nájezd proti Manny Legacemu v utkání Toronta proti St.Louis, 13. října 2008

Ojedinělý odpolední zápas v Air Canada Centre přinesl výborný hokej se smutným koncem pro Maple Leafs.

Po skvělé první třetině vedlo Toronto nad St.Louis po brankách Tomáše Kaberleho, Nikolaie Kulemina a Alexeie Ponikarovskyho 3-0. Maple Leafs jasně svého soupeře přehrávali. Poměr střel v první třetině byl 15 ku 4 ve prospěch Toronta. Přesto se na konci zápasu radovali hráči St.Louis.

Průběh zápasu se otočil v jednom jediném okamžiku. Ve 23. minutě narazil Ryan Hollweg obránce St.Louis Alexe Pietrangela zezadu na mantinel a inkasoval trest 5 minut plus do konce zápasu. Ještě před tímto okamžikem snížil po 33 vteřinách druhé třetiny na 1-3 Brad Boyes.
St.Louis potom dvěma brankama během pětiminutové přesilové hry skóre zápasu vyrovnali na 3-3. Všechny tři branky St.Louis padly v rozmezí 5-ti minut.

Pak přišla série dalších vyloučení na obou stranách, ale ani jeden tým se v přesilové hře neprosadil. Přesně po 34 minutách hry dostal Toronto do vedení 4-3 Niklas Hagman, který překvapil Many Legaceho svižnou střelou z prostoru mezi kruhy.

Bohužel, ale na začátku třetí třetiny vyrovnal na 4-4 po zmatku v obraně Maple Leafs Paul Kariya. Toronto pak mělo několik šancí dostat se opět do vedení. Například Nik Antropov, který se dostal do brejku ve 49. minutě, nebo Dominic Moore v 51. minutě, kdy se dostal samostatnou akcí až před Legaceho. Skóre se, ale již do konce zápasu nezměnilo.

Minutu před koncem třetí třetiny se blýskl Alex Steen, který hitem trefil Erica Brewera.

V poslední minutě prodloužení zhatil šanci Kariyovi Luke Schenn. Za následné podražení McDonalda byl vyloučen Pavel Kubina. V přesilové hře měl obrovskou šanci rozhodnout zápas Keith Tkachuk, ale Vesa Toskala mu skvěle betonem zabránil ve skórování.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V první sérii Nik Antropov Legaceho nepřekonal. Naopak Andy McDonald se nemýlil.
Ve druhé sérii překoval Legaceho Nikolai Kulemin a krásnou a nakonec také rozhodující brankou překonal Toskalu Brad Boyes.
Ve třetí sérii neproměnil nájezd Pavel Kubina a z vítězství se tak radovali hráči St.Louis Blues.