Bitva o Ontario, díl první

Dnes v noci se utkají dva rivalové z provincie Ontario, Toronto Maple Leafs proti Ottawě Senators.
Jedná se o první vzájemný zápas v této sezóně.
V minulé sezóně měli oba týmy vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů (4-4). V posledním loňském vzájemné zápase vyhráli Senators 8-2.

Do sestavy Maple Leafs by měl poprvé v této sezóně naskočit Jeff Finger. Finger, který v létě podepsal s Torontem 14-ti miliónovou smlouvu na čtyři roky, si poranil nohu během přípravných zápasů a v dresu Maple Leafs neodehrál ještě ani minutu.

Maple Leafs ve čtvrtek porazili Boston Bruins 4-2 když dokázali smazat dvoubrankové manko z první třetiny. Nik Antropov střelil v posledních třech zápasech čtyři branky, zatímco v prvních čtyřech zápasech si připsal pouze dvě asistence. Se šesti body je Antropov nejproduktivnějším hráčem Toronta.
U třech těchto čtyřech branek asistoval Antropovovi Alexei Ponikarovsky, který má na kontě pět bodů.