Toronto – Montreal 6-3

Jason Blake po srážce s Alexem Tanguayem a Careym Pricem během zápasu Montrealu na ledě Toronta Maple Leafs, 8. listopadu 2008

Maple Leafs si poradili s Canadiens

Maple Leafs si v zápase proti Canadiens pohlídali první třetinu, kterou tentokrát vyhráli 1-0, v zápase využili tři z osmi přesilových her a nakonec slavili nad odvěkým a nenáviděným rivalem z Montrealu výhru 6-3. Toronto tak přerušilo sérii tří proher v řadě.

Toronto se ujalo na začátku deváté minuty vedení 1-0, když Niklas Hagman využil přesilovou hru po vyloučení Kostopoulose.

Ten na začátku osmé minuty narazil zezadu na hrazení obránce Maple Leafs Mike Van Ryna a byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání.

Van Ryn bude chybět zhruba měsíc

Van Ryn si při nárazu na hrazení zlomil prst, nos a utrpěl otřes mozku. Několik minut zůstal ležet na ledě, poté byl odveden do kabin a následně převezen do nemocnice. Vypadá to, že si Van Ryn odpočině od hokeje minimálně měsíc.

„Byl to sprostý hit,“ řekl po zápase Matt Stajan. „Něco takového se nesmí ve hře stávat. Naštěstí za to zaplatili.“

Kostopoulos byl po zákroku také otřesený a chce se Van Rynovy omluvit.

„Snažil jsem se dát hit a dostat puk,“ řekl Kostopoulos. „Neočekával jsem, že se otočí a nemohl jsem se zastavit. Doufám, že je v pořádku.“

Zákrokem se bude zabývat výkonný víceprezident NHL a ředitel pro hokejové operace Colin Campbell, který rozhodne o případném trestu pro Kostopoulose. Slyšení ještě nebylo ale naplánováno.

Brankové hody ve druhé třetině

Mikhail Grabovski si k asistenci u branky Hagmana v první třetině připsal také branku proti svým bývalým spoluhráčům. Ve druhé minutě druhé třetiny překonal Carey Price v brance Canadiens střelou švihem z prostoru mezi kruhy.

Po dvou brankách hráčů Canadiens z konce páté a deváté minuty do bylo 2-2. Na 1-2 snižoval Robert Lang a na 2-2 vyrovnal Tomáš Plekanec. Obě branky padli v přesilových hrách.

V čase 11:39 vrátil vedení Torontu druhou brankou v zápase Niklas Hagman, který dorazil střelu Pavla Kubiny v přesilové hře od modré čáry.

V čase 12:49 sice Saku Koivu opět vyroval, tentokrát na 3-3, ale v polovině 17. minuty druhé třetiny vstřelil čtvrtou branku Leafs Nik Antropov.

Ve třetí třetině si Maple Leafs vedení pohlídali

Na začátku třetí třetiny, ve druhé minutě, pojistil vedení Maple Leafs Pavel Kubina, opět v přesilové hře a tři a půl minuty před koncem uzavřel skóre zápasu na 6-3 pro Toronto Alexei Ponikarovsky.

Vesa Toskala neměl v brance Leafs moc práce. Hráči Canadiens na něj vyslali pouze 20 střel, se 17 z nich si Toskala poradil.

Ve zkratce:
Maple Leafs přestříleli svého soupeři již v jedenáctém zápase v řadě…teprve ve čtvrtém zápase z patnácti vedli Maple Leafs po dvou třetinách…Jiří Tlustý se vrátili do sestavy Maple Leafs, když nahradil zraněného John Mitchella…Od stávky v NHL vyhráli oba týmy 13 zápasů se skóre Toronto – 87, Montreal – 87…Toronto teď čeká série tří zápasů na západě Kanady, v úterý v Calgary, ve čtvrtek v Edmontonu a v pátek ve Vancouveru