Calgary – Toronto 4-3

Mikhail Grabovski (vpravo) a Ian White (vlevo) se snaží zastavit Curtise Glencrosse během zápasu Maple Leafs na ledě Calgary Flames, 11. listopadu 2008

Plameny spálily Javorové listy

Toronto se v desáté minutě ujalo vedení 1-0 zásluhou přesilovkového gólu Alexeie Ponikarovskyho. Už za dvě minuty vyrovnal Dustin Boyd a ještě do konce první třetiny otočil skóre na 2-1 pro domácí Jarome Iginla, který také využil přesilovou hru, pro Calgary jedinou v tomto zápase.

Ve druhé třetině padla jediná branka, když se půl minuty před koncem druhé části trefil Dion Phaneuf. Jeho střelu z voleje tečoval Tomáš Kaberle a puk propadl Toskalovy do branky.
Vesa Toskala si v tomto zápase připsal 28 zákroků ze 32 střel.

Drama na konci zápasu

Když v 52. minutě přidal svou druhou branku v zápase Dustin Boyd, zdálo se že je rozhodnuto. Maple Leafs ale ještě zápas zdramatizovali.

Nejprve na konci 55. minuty překonal Miikku Kiprusoffa v brance Flames Nik Antropov a 54 vteřin před koncem normální hrací doby upravil skóre na konečných 3-4 Matt Stajan. Ten překonal brankáře Flames střelou po vyhraném vhazování.

Toronto ještě zkoušelo vynutit si prodloužení hrou bez brankáře, ale to se již nepovedlo.

Ve zkratce:
Maple Leafs před tímto zápasem přestřílelo svého soupeře v 11 zápasech v řadě. V 9 z posledních 10 zápasů vystřelili 35 a víc střel na branku soupeře…Jason Blake zůstal před tímto zápasem pouze na tribuně, nahradil ho Ryan Hollweg