Vancouver – Toronto 4-2

Hráči Vancouveru Canucks se radují po brance Daniela Sedina ve druhé třetině zápasu Maple Leafs na ledě Vancouveru, 15. listopadu 2008

Toskala odchytal jeden ze svých nejhorších zápasů v dresu Maple Leafs

Z devíti střel pustil Vesa Toskala za svá záda hned čtyři a v polovině 29. minuty byl střídán Curtisem Josephem.

Na Josepha šlo po zbytek zápasu pouze šest dalších střel hráčů Vancouveru, se kterými si zkušený brankář poradil. I přesto Maple Leafs podlehli Canucks 2-4.

Skóre zápasu otevřel v osmé minutě bývalý hráč Maple Leafs Kyle Wellwood svou již sedmou brankou v této sezóně. Na 2-0 zvýšil v přesilové hře na začátku 19. minuty Ryan Kesler.

Ve začátku druhé třetiny se poprvé v této sezóně trefil Willie Mitchell a ještě do poloviny zápasu přidal čtvrtou branku Daniel Sedin a vyhnal Toskalu na střídačku Maple Leafs.

Ve třetí třetině hráči Toronta výsledkem zmírnili dvěma brankama. Na konci 55. minuty se trefil Ian White a v polovině 58. minuty využil přesilovou hru Matt Stajan, který tak upravil skóre na konečných 2-4.

Maple Leafs nevyužili přesilovku 5 na 3

Na začátku zápasu, ve čtvrté minutě, měli Maple Leafs možnost zahrát si přesilovou hru 5 na 3 dlouhou 1:57, ovšem i přes několik velmi dobrých šancí ji nevyužili. Roberto Luongo nejprve zastavil dva pokusy Pavla Kubiny a poté bez hokejky také střely Nika Antropova a Matta Stajana.

Ve zkratce:
Maple Leafs zakončili třízápasový trip po západní Kanadě s bilancí 1-2…Ian White bodoval v pátém zápase v řadě…Maple Leafs využili ve třech předchozích zápasech 7 ze 16 přesilových her, v tomto však pouze 1 z 8…Toronto hrálo první zápas ve Vancouver od 10. ledna 2006