Toronto – Atlanta 3-6

Lee Stempniak tečuje puk před brankářem Thrashers Johan Hedberg během v první třetině domácího zápasu Maple Leafs s Atlantou, 25. listopadu 2008

Gólová přestřelka v Torontu

Atlanta se ujala vedení na konci sedmé minuty zápasu zásluhou Colby Armstronga.

Ve druhé třetině přidala další tři branky. Nejprve se trefil na začátku páté minuty Todd White a po něm Chris Thorburn zvýšil na 3-0. Dvacet sedm vteřin po třetí brance Thrashers sice snížil Nik Antropov na 1-3, ale na začátku 14. minuty přidal čtvrtou branku Atlanty Ilya Kovalchuk, který se ještě na konci druhé třetiny stihl poprat s Ianem Whitem.

Ve třetí třetině snížil na 2-4 Jeff Finger svou první brankou v sezóně, aby za 1:34 Mathieu Schneider opět zvýšil náskok Atlanty na tříbrankový rozdíl.
Na konci třetí třetiny ještě oba týmy využily po jedné přesilové hře.
Nejprvě přidal na začátku 16. minuty svou druhou branku v zápase Todd White. Po něm uzavřel skóre zápasu na 3-6 z pohledu Maple Leafs Niklas Hagman.

V brance Toronta nastoupil Curtis Joseph (24 zásahů ze 30 střel), který naposledy nastoupil do branky Toronta v domácím zápase 26. února 2002. Tehdy Toronto porazilo Carolinu 4-1.

Lee Stempniak po výměně ze St.Louis odehrál svůj první zápas v dresu Maple Leafs a připsal si asistenci na branku Nika Antropova ve druhé třetině.

Ve zkratce:
Maple Leafs měli před zápasem nejhorší úspěšnost přesilových her v NHL…v 17-ti zápasech v řadě si Maple Leafs připsali více střel než soupeř a vytvořili tak nový klubový rekord…ve třetí třetině srazil Armstrong Jasona Blakea, který již zápas s podezřením na otřes mozku nedohrál.