Toronto – Philadelphia 4-2

Nikolai Kulemin (41) a Mikhail Grabovski (84) bojují před Martinem Bironem během domácího zápasu Maple Leafs proti Philadelphii Flyers, 29. listopadu 2008

Maple Leafs si skvělým výkonem poradili s Flyers

Toronto předvedlo před zraky nového generálního manažera velmi dobrý výkon po všech stránkách. Nik Antropov a Dominic Moore si připsali branku a asistenci, Lee Stempniak vstřelil svůj první gól v dresu Maple Leafs a Vesa Toskala si připsal ze 30 střel 28 zásahů. Maple Leafs tak zvládli první zápas pod novým generálním manažerem a porazili Flyers v poměru 4-2.

Dvě bitky v první třetině

Andre Deveaux v pěstním souboji s Joshem Grattonem z Philadephie, 29. listopadu 2008

V dresu Maple Leafs se ve druhém zápase v řadě objevil nováček Andre Deveaux a nevedl si vůbec špatně. Nejprve si v první třetině připsal kladný bod za účast na ledě při brance Lee Stempniaka a po vhazování vyzval na souboj bitkaře Flyers Joshe Grattona. Na ledě strávil Deveaux 08:37.

Na konci první třetiny se ještě poprali Jamal Mayers a Arron Asham.

Ve třetí třetině předvedl několik skvělých zákroků Vesa Toskala. Ten nejdůležitější v přesilovce sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny, když zastavil lapačkou pokus Simona Gagneho z těsné blízkosti odkryté branky.

„Puk mě trefil, to byl krásný pocit. Jako tým jsme hráli tvrdě.“
„Bylo opravdu důležité vyhrát právě teď, protože jsme měli několik proher v řadě,“ řekl po zápase Toskala.

Ve zkratce:
Andre Deveaux se stal prvním rodákem z Baham, který nastoupil v NHL…rozhodčí Dan Marouelli pískal svůj 1 500. zápas kariéry…před zápasem mu gratuloval také Tomáš Kaberle