Phoenix – Toronto 6-3

Steven Reinprecht se raduje po své první brance ve třetí třetině zápasu Coyotes na domácím ledě proti Maple Leafs, 4. prosince 2008

Ve třetí třetině ztratili Maple Leafs celý zápas

Dvě třetiny hráli Maple Leafs na ledě Coyotes vyrovnanou partii. Skóre po 40-ti minutách hry bylo vyrovnané 3-3.

Pak ale přišla třetí třetina a nejprve dvě branky Steva Reinprechta a necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny pojistka Todda Fedoruka.

Za Toronto skóroval v první třetině dvakrát Alexei Ponikarovsky a ve druhé třetině Jason Blake. Maple Leafs pokaždé vyrovnali náskok soupeře.

Mikael Tellqvist, bývalý brankář Maple Leafs, který chytal v brance Phoenixu v prvních dvou třetinách pustil tři branky z pouhých devíti střel. Stejný počet střel, devět, pochytal ve třetí třetiny Ilya Bryzgalov, který Tellqvista na poslední část hry vystřídal.

Do branky Maple Leafs se opět postavil Vesa Toskala a z 26 střel pochytal 20 pokusů hráčů Coyotes.

Ve zkratce:
Maple Leafs měli před zápasem průměrně 33,4 střel na branku soupeře…proti Phoenixu zaznamenali za dvě třetiny pouze devět střel, v první třetině čtyři střely, ve druhé pět střel…v zápase si Leafs připsali jen 18 střel…Ron Wilson nechal celou první třetinu Kaberleho pouze na lavičce…Kaberle odehrál v zápase jen 13:45 s bilancí -3