Ohlédnutí za All Star Game

Mike Komisarek (44), Tomáš Kaberle (15) a Evgeni Malkin (71) na tréninku před All Star Game v Montrealu, 24. ledna 2009

Javorová stopa na All Stars víkendu

NHL už sice opět roztočila svůj kolotoč zápasů, ale pojďme se ještě vrátit k 57. All Star Game v Montrealu.

Z týmu Toronta Maple Leafs se letošního zápasu hvězd zůčastnil pouze Tomáš Kaberle, pro kterého to byl již čtvrtý (třetí v řadě) All Stars víkend.

Ovšem na All Stars víkendu byl přítomný ještě také Luke Schenn, který nastoupil v YoungStars Game za tým nováčků.

Tým nováčků porazil druháky (hráče hrající NHL druhým rokem) 9-5 a přispěl k tomu brankou a asistencí také Luke Schenn.

Ten si připsal přihrávku hned u první branky zápasu, kterou vstřelil Patrik Berglund. Ve druhé šestiminutové třetině se dokázal prosadit také střelecky, když v páté minutě překonal brankáře Montrealu Canadiens Carey Price.

Luke Schenn překonává Carey Price během YoungStars Game v Montrealu, 24. ledna 2009

NHL SuperSkills

V dovednostních soutěžích se ve dvou disciplínách představil také Tomáš Kaberle. V úspěšnosti střelby, kterou během loňského All Star Game vyhrál, trefil z osmi pokusů tři terče a vypadl již v prvním kole.

Další disciplínou byly samostatné nájezdy. Proti Tomáši Kaberlemu byl nalosován Jean-Sebastien Giguere, kterého obránce Toronta bohužel nepřekonal a tak skončil již v první sérii nájezdů.

Tomáš Kaberle během dovednostních soutěží jako součást All Star Game v Montrealu, 24. ledna 2009

V samotném All Star Game odehrál Tomáš Kaberle ve dvojici se Zdeno Chárou více než dvacet minut čistého času a připsal si celkem dvě asistence. První u branky Alexe Kovaleva v první třetině a druhou u branky Martina St. Louise na začátku druhé třetiny.

Výběr Východní konference nakonec zvítězil 12-11 po samostatných nájezdech.