Leafs nestačili na Briera a Flyers. Podlehli ve Philadelphii 2-6

Nikolai Kulemin v souboji v rohu kluziště se dvěma hráči Philadelphie Flyers během středečního zápasu Leafs na ledě Wachovia Center, 6. ledna 2010

Dvě branky Dannyho Briera, tři asistence Chrise Prongera a tři využité přesilové hry Flyers byly rozhodujícími faktory zápasu Maple Leafs na ledě Philadelphie. Toronto podlehlo domácím 2-6.

Toronto se v první třetině dostalo opět do ztráty dvou branek. V páté minutě poslal domácí do vedení svou první brankou v zápase Briere. V přesilové hře ho nechali obránci Toronta zcela osamoceného a Briere bez problémů zavěsil kotouč pod horní tyčku.

Ještě před tím se do prvního boxerského souboje dostali Jamal Mayers a Ian Laperriere. Mayers poslal několika rychlými údery Laperriera na led a souboj rychle skončit.

Zajímavější to bylo na začátku třetí třetiny, kdy byly k vidění hned čtyři bitky.

Nejprve se utkali Garnet Exelby a Arron Asham, po nich nastoupili Jeff Finger se Scottem Hartnellem. Další na řadě byl samozřejmě Daniel Carcillo a podruhé v zápase Jamal Mayers. Do finále postoupil Garnet Exelby a Hartnell, ale oba hráči si vyměnili pouze několik strkanců. Rozhodčí souboj rychle ukončili a poslali obra hráče do kabin.

Ale zpět k hokeji. V deváté minutě zabránil jasnému gólu Ian White, když dokázal hokejkou tečovat Girouxovu střelu nad branku. Flyers se přesto radovali z další branky. V poslední minutě první třetiny zvýšil na 2-0 pro domácí Danny Syvret po tom, co tvrdou střelou prostřelil Gustavssona, kterému nešťastně clonil Luke Schenn.

Ve druhé třetině vyslali oba týmy dohromady 27 střel, ale trefil se pouze Daniel Carcillo. V 11. minutě po krásné kličce v útočném pásmu a lehkém zaklopítnutím překonal backhandovou střelou Monstera.

Na začátku třetí třetiny, ve druhé minutě, se v přesilové hře prosadil Mike Richards. Střelou do odkryté branky Toronta zvýšil již na čtyřbrankový rozdíl.

Pak se utkali v ostrém boji Exelby a Asham, kteří se začali pošťuhovat po odpískání a skončilo to několika tvrdými údery na obou stranách.

V páté minutě se konečně radovali také Maple Leafs. Nikolai Kulemin si nabruslil do pásma a střelou švihem z levého kruhu prostřelil Leightona v brance Flyers.

Už za 40 vteřin unikl obráncům Toronta Danny Briere a podruhé v zápase se mohl radovat z branky.

Po dalších 11-ti vteřinách se ale radovali opět hráči Toronta. Alexei Ponikarovsky tečoval střelu Tomáše Kaberleho a snížil na 2-5.

Po Ponikarovskiho brance se už na vhazování domluvili Jamal Mayers a Carcillo takže diváci byli svědky další bitky. Oba hráči nejpve vyčkávali na to, kdo začně rozdávat rány jako první a pak podobně jako v první třetiny Mayers několika rychlými údery povalil Carcilla na led.

Na začátku osmé minuty zvýšil na konečných 6-2 ve prospěch domácích James van Riemsdyk, který tečoval v přesilové hře střelu Chrise Prongera od modré čáry.

Jonas Gustavsson si připsal 26 zákroků ze 32 střel. Navzdory inkasovaným šesti brankám s ním byl trenér Ron Wilson spokojený.

„Nemohl dělat nic s žádnou z těch branek. Nedočkal se žádné podpory,“ řekl po zápase kouč.

Včerejší zápas byl prvním ze čtyř vzájemných soubojů v této sezoně a rozhodně je zaděláno na zajímavou sérii. Vzhledem k jasné prohře se dá od Toronta očekávat příští týden v domácím zápase proti Phily obrovská snaha o odplatu.

Já budu naštěstí u toho a již teď se nemůžu dočkat.

Ještě předtím ale hrají Leafs tři zápasy. V tom dalším nastoupí již v pátek na ledě Buffala Sabres. Utkání začíná v 1:30 po půlnoci našeho času a přímým přenosem vysílá ESPN America.