Zápisky z Toronta, den 6 a 7

[svgallery name=“Maple Leafs-Flyers“]

Na zápase v Air Canada Centre

Omlouvám se všem za zpožděné zápisky z Toronta. Čtvrtek byl pro nás docela náročný, večer po zápase jsem byl plný emocí a opravdu jsem neměl psychických sil psát článek 🙂

Zápas jak už určitě víte dopadl naprosto skvěle, narozdíl třeba od dnešního utkání ve Washingtonu, jehož druhou třetinu jsme sledovali v baru na College St. (Leafs prohráli 1-6). S Philadelphií si Toronto poradilo 4-0 a Air Canada Centre oslavovala hrdinu dne Tylera Bozaka, který dal Flyers krásnou branku.

Ještě ke čtvrtku. Den jsme začali návštěvou blízkého obchodního centra Dufferin Mall, kde jsme si koupili takový celkem obyčejný foťák. Chytře jsem si totiž nechal doma malý fotáček, který používám v práci. Na co bych ho také bral sebou do Toronta, když nám ježíšek přinesl parádní ultrazoom od Panasonicu, že jo.

No jo, jenže ten parádní ultrazoom má taky parádní objektiv a s tím Vás do ACC opravdu nepustí. Naštěstí jsem se na to již před několika dny v ACC ptal, takže jsme tam s tím naším ultrazoomem nešli a měli jsme čas sehnat někde jiný foták. Poptávali jsme se našich hostitelů, ale bohužel jsme nakonec byli nuceni koupit to nejlevnější co se dalo koupit.

Kdyby měl někdo zájem o zánovní Kodak EasyShare C140 tak dejte vědět, dám Vám skvělou cenu 🙂

Ve 4 jsme vyrazili k hale. Cesta nám netrvala příliš dlouho. Od našeho ubytování necelých 45 minut a to jsem ještě kupoval baterky, protože ty nabíjecí co byly u foťáku byly samozřejmě vybité.

Před halou, respektive v tunelu z Union Station, probíhala spousta doprovodného programu od střelby na koš basketbalovým míčem, různé střelby pukem do plastových brankářů až po zápas na Playstation. Asi 13-ti letému fanouškovy Philadelphie jsem rozdal pár bodychecků, to jenom aby věděl na co se mají těšit, taky jsem mu dal jednu krásnou branku Lee Stempniakem, který si z toho asi vzal ponaučení a trefil se také v zápase. A když si dal chudák malý vlastní branku tak jsem ho přestal trápit.

Do haly začali pořadatelé pouštět chvilku před 6, takže uvnitř nebylo mnoho času všechno si prohlédnout. Trošku škoda, určitě by se hodilo mít před zápasem chvilku čas prohlédnout si halu uvnitř. Po největším fanshopu v hale přišla řada na nějaké pivo a burger a šlo se do hlediště. Z rozbruslení jsme stihli jen konec. Kaby už byl na odchodu.

Čekal jsem nějaký slavnostní úvod, ale připomínka slavné bitky Potvina s Hextallem přišla na řadu tuším až ve třetí třetině.

Při čtení kdo bude chybět fanoušci uvítali zaznění jména Rickarda Wallina. Nejsi sám kdo ho nemá zrovna v lásce Svátku 🙂

Zápas pro nás začal dobře. Už v první minutě dali Leafs branku, kterou ale rozhodčí neuznali kvůli hraní rukou. Prvních deset minut jsme ale měli víc ze hry. Pak Flyers hru vyrovnali a měli trošku navrh oni.

Ve druhé třetině jsme bohužel nevyužili přesilovku 5 na 3, ale Bozak všechno napravil v 9. minutě nádhernou akcí v útočné třetině a krásnou brankou. V poslední minutě druhé třetiny ujel Kessel s Kuleminem a prvně jmenovaný předložil Nikolaiovi branku na zlatém podnosu.

Ve třetí třetině dal také z brejku důležitou a krásnou branku Luke Schenn. Od té chvíle hráli Leafs uvolněně a Flyers se už na nic nezmohli. Lee Stempniak pak už jenom upravil na konečných 4-0 a můj sen se proměnil ve skutečnost.

Byl jsem na zápase Maple Leafs v Air Canada Centre a Leafs vyhráli. Co víc jsem si mohl přát.

Zápas i když bylo celkem ticho a moc se nefandilo, měl parádní atmosféru okolo. Občas se ozvalo GO LEAFS GO, tak jsem se hned přidal, ale mnoho lidí ne. Moc to nechápu. Jinak ale fanoušci Leafs vážně milují. Hrát takhle mizerně a pořád chodí plná hala, to by jinde nebylo.

[svgallery name=“Yorkdale“]

Den 7, Yorkdale a první ochutnávka Chinatownu

V pátek jsme se vypravili na severní okraj Toronta do nákupního centra Yorkdale. Nikdy by mě nenapadlo, že se dají strávit zhruba čtyři hodiny v nákupním centru. Po obědě v Yorkdale jsme se vrátili do centra.

Mimochodem nedaleko Yorkdale mají skvělý dalekohled. Tím je určitě vidět hodně daleko 🙂

Přes College St. jsme došli na Queen’s Park, kde sídlí Ontario Legislative Building. Po parku běhá také spousta veverek a vůbec se nebojí lidí. Po večeři na Dundas Square jsme po Dundas St. West zamířili poprvé do Chinatownu, kde nás zítra čeká oběd.

Večer jsme si dali ještě pivko v Molly Blooms, kde jsme zkoukli druhou třetinu zápasu Leafs ve Washingtonu a zamířili domů.

5 thoughts on “Zápisky z Toronta, den 6 a 7

1. Měli byste tam chodit do Toronta na zápas častěji abysme víc vyhrávali:-)
    Všimnul jsem si že Toronto mělo bílé dresy i když hráli doma… není to od výluky naopak? Tmavé dresy mívá domácí tým…

2. jj normálně má domácí tým tmavé dresy a hosté světlý. Občas to ale mívají naopak. Myslím, že v posledním zápase s Bostonem doma jsme taky měli světlé dresy a tmavý měl Boston. My měli třetí dres se starším znakeem. Jinak bych strašně rád šel na další zápas, ale to se mi už bohužel nepovede 😀

3. ahoj
    včera jsem byli na zápase s devilama. také domácí vyhráli tak to bylo pěkné.
    potvrzuji tvá slova že se moc nefandí, hokej za moc nestojí a s velkým fotákem do acca nepoští 🙂

zdravím ještě z kanady, za 5 hodin letíme
    Vašek

4. ahoj Vašku to je super. Jak se ti tam líbilo? Myslím, že to je zážitek na celý život 🙂 Velký foták tam nepustí to je pravda, ale když máš malý kompakt tak v pohodě. Dokonce nás fotila hosteska která stojí před vchodem do hlediště. Záleží totiž na parametrech fotáku. My jsme si kvůli tomu museli koupit malý 😀
    Až přijedeš do čech tak se zaregistruj tady na fóru 🙂

5. no já tam byl náhodně s kolegou, tak jsme to zkusili tam zajít, koupili jsme lístky od překupníka za 60 dolarů a vyrazili. já s velkým zoomem a kolega s kamerou. vlezli jsme dovnitř a ještě dole, po 5 minutách co jsme přiběhl sekuriták at jdeme s ním. tam nám to vysvětlili, že mám moc velký foták a kolega že kameru vůbec nesmí mít. tak jsme to odnesli do auta a vrátili se do haly bez toho.