Bitva o Ontario

Sezóna neúprostně pokračuje a tým Toronto Maple Leafs čeká další Bitva o Ontario. Souboj mezi Leafs a Senators vždy přinese skvělý hokej, plný osobních soubojů, zvratů a pěkných branek. Letos to bude už třetí souboj těchto gigantů. V předešlých dvou utkání si domácí celek vždy udržel neporazitelnost. První zápas skvěle zvládlo Toronto, které doslova přejelo Ottawu 5:1, to druhé vyšlo lépe Senátorům, kteří nakonec po tuhém boji zvítězili 3:2.

Senátorům prozatím patří desátá příčka východní konference, a fanoušek Ottawy určitě nemůže být spokojen, přeci jenom tým z hlavního města má dostatek kvalitních hráčů, aby soupeřil s těmi nejlepšími. V posledních šesti  zápasech poznali Senátoři chuť vítězství pouze jednou, a to na domácím ledě s Kings.

Toronto je v tabulce o dvě příčky níž, ale do karet jim hraje to, že má o dvě utkání méně. Včerejší utkání na ledě Buffala nezvládli Leafs především v první třetině. Domácí udeřili dnes dvakrát v rozmezí dvou minut a prakticky rozhodli o osudu utkání. Brankám předcházeli zbytečné vyloučení hráčů Toronta, kteří neudrželi nervy na uzdě. Trenér Ron Wilson po utkání nazval střetnutí s Buffalem „utkání emoci“, které přineslo vše, co by měl moderní hokej mít.

Lídrem statistik Senátorů není nikdo jiný než švédských veterán Daniel Alfredsson (8 gólů a 10 asistencí), který kroutí svou patnáctou sezonu v barvách Ottawy. Toronto se prozatím může spolehnout na překvapující výkony MacArthura, který zaznamenal sedm branek a jedenáct asistenci. Dalším hráčem, který táhne ofenzivu Leafs je Phil Kessel, který si včera připsal svůj desátý zářez.

Trenér Senators bude moct v utkání s Torontem počítat se všemi hráči své sestavy. Naopak Wilsonovi po utkání s Sabers přidělal starosti Mike Brown, kterého trápí tříslo.

Do branky Leafs nastoupí opět brankář Jonas „Monster“ Gustavsson, který si drží v posledních utkání skvělá čísla. Senátoři do branky opět postaví Pascala Leclaira.