Leafs opět nedali branku a prohráli na ledě Ottawy

Trojice Mike Fisher, Milan Michálek a Alexei Kovalev se postarala o všechny branky Ottawy zatímco Brian Elliott v brance Senators pochytal všech 29 střel Maple Leafs. To jsou hlavní strůjci vítězství domácích Senators nad Torontem 3-0.

Toronto popáté v sezoně nedalo ani branku a pokračuje v bídných výkonen na hřištích soupeřů. V posledních 8 zápasech venku vstřelili hráči Leafs pouze 8 branek a připsali si pouze jeden bod za prohru na nájezdy na ledě Washingtonu Capitals.

V brance Toronta pochytal Jonas Gustavsson 25 z 28 střel domácích.

Skóre zápasu otevřel na konci 16. minuty první třetiny Alex Kovalev dorážkou střely Mike Fishera v přesilové hře. Gustavsson předvedl skvělé zákroky před tím, než Kovalem dorážel do prázdné branky.

Ve druhé třetiny se dvakrát trefil Mike Fisher. Na konci 13. minuty zakončoval rychlý brejk dvojice Milan Michalek, Alex Kovalev krásnou kličkou do backhandu a minuty před koncem druhé třetiny zakončoval po dalším brejku s Kovalevem 2 na 1. Po zpětné přihrávce od ruského útočníka už měl lehkou práci s usměrněním puk do odkryté branky Toronta.

Ve třetí třetině si domácí již jen hlídali vedení. Leafs předvedli opět velmi mdlý výkon v ofenzivě a proti dobře hrajícím domácím neměli šanci na úspěch. V posledních pěti zápasech na ledě soupeře nedali Leafs třikrát ani branku.

Příští zápas hrají Maple Leafs v úterý na domácím ledě s Tampou Bay.