Versteeg, Kessel dovedli Leafs ke dvěma bodům proti Bostonu

Kris Versteeg a Phil Kessel dovedli Maple Leafs ke dvěma bodům proti diviznímu rivalovi z Bostonu Bruins. Versteeg nejprve vyrovnal 42 vteřin před koncem třetí třetiny na 2-2 a Phil Kessel proměnil rozhodující nájezd proti Timu Thomasovi. Toronto tak ukončilo čtyřzápasovou sérii proher a vyhrálo nad Bostonem Bruins 3-2 po samostatných nájezdech.

Phil Kessel se vůbec poprvé více prosadil proti svému bývalému klubu. V sedmi zápasech si zatím útočník Toronta, který byl vyměněn z Bostonu za dvě volby v draftu, připsal jednu asistence a -6 bodů.

„Beru to. Je to pro nás velké vítězství. Doufám, že se nám teď bude dařit,“ řekl po zápase.

Ačkoliv Kessel tvrdil, že si nemyslí, že hrát proti Bostonu je něco speciálního než proti jinému týmu, jeho spoluhráči vědí, že to je pro něj velký okamžik.

„Jsem za něj šťastný,“ řekl gólman Giguere. „Doufejme, že mu to dodá důvěru. Phil pracoval extrémně tvrdě a odražené puky šli většinou mimo něj. Ale tohle byl pro něj důležitý gól.“

Do branky Toronta se vrátil Jean-Sebastien Giguere ve skvělé formě. Proti Bostonu si připsal několik velmi důležitých zákroků a po celý zápas držel naděje Toronta na bodový zisk. Celkem pochytal 25 z 27 střel soupeře.

Skóre zápasu otevřel v páté minutě zápasu Nathan Horton, který se dostal ke střele po ztrátě puku hráčů Maple Leafs ve vlastním obranném pásmu.

Potom přišel tvdrý hit Jay Rosehilla na obránce Adama McQuaida, který chtěl pomstít Shawn Thornton a pustil se s Rosehillem do rvačky za kterou byli oba vyloučeni.

V 16. minutě přišlo to, co hráči Toronta před tímto zápasem trénovali. Carl Gunnarsson se zapojil do protiútoku s Nazemem Kadrim, jehož střelu zblokoval v útočném pásmu jeden z hráčů Bostonu, puk se dostal k Tyleru Bozakovi a ten našel před brankou osamoceného Gunnarssona, který již neměl problém usměrnit puk do odkryté branky a vyrovnat na 1-1. Pro Gunnarssona to byla první branka v sezoně a celkově čtvrtá branka obránců Toronta v této sezoně.

Ve druhé třetině se hrál atraktivní hokej se spoustou střel a šancí na obou stranách, ovšem branky se diváci nedočkali.

Na začátku sedmé minuty třetí třetiny nabruslil do útočného pásma přímo ze střídačky útočník Gregory Campbell, který nejprve zastavil puk na modré čáře, vyměnil si ho Tylerem Seguinem a přesnou střelou švihem překonal Giguera.

Maple Leafs po brance předvedli velký tlak na Tima Thomase, který v posledních 7 minutách třetí třetiny předvedl čtyři nebo pět akrobatických zákroků.

Ovšem 42 vteřin před koncem třetí třetiny již nestačil na dorážku Krise Versteega v přesilové hře, který vrátil do odkryté branky puk odražený od zadní mantinelu po střele Clarke MacArthura z modré čáry.

„Měl jsem štěstí, stál jsem na správném místě a hodil jsem to tam,“ řekl po zápase nejlepší střelec Toronta v přesilových hrách. Celkem to pro něj byla již pátá branka v přesilových hrách.

V prodloužení předvedl Tim Thomas v brance Bostonu zákrok večera a možná také sezony. Francois Beauchemin dostal od MacArthura krásnou přihrávku mezi kruhy a na Beauchemina zívala již jen odkrytá branka hostů. Ovšem Thomas skokem od pravé tyčky s nataženou lapačkou chytil puk do své rukavice. Armstrong již zvednutýma rukama oslavoval branku Toronta…

„Nemohl jsem udělat víc,“ řekl po zápase Beauchemin. „Koukl jsem se nahoru a viděl prázdnou branku. Vystřelil jsem co nejtvrději co to šlo. On to ale rukavicí chytil.“

Zápas tak dospěl k samostatných nájezdům.

V první sérii se ke svému prvnímu nájezdu kariéry postavil Nazem Kadri a tvrdou backhandovou střelou pod víko překonal hostujícího gólmana. Na druhé straně se prosadil také backhandovou kličkou Tyler Seguin a srovnal na 1-1.

V druhé sérii se neprosadil ani Nikolai Kulemin ani na druhé straně David Krejčí.

Ve třetí sérii poslal Phil Kessel puk mezi Thomasovy betony a ten ho dovezl až za brankovou čáru. J.S. Giguere si v posledním nájezdu poradil se střelou Michaela Rydera a Air Canada Centre mohla začít oslavovat.