Leafs prohráli na západě také podruhé. Nestačili na Vancouver

Když pět minut před koncem třetí třetiny vstřelil třetí branku domácích Canucks Christian Ehrhoff, bylo rozhodnuto o osudu sobotního zápasu Toronta Maple Leafs na ledě Vancouveru Canucks. O vítězi bylo ovšem prakticky rozhodnuto od první třetiny. Domácí Canucks se zásluhou Alexandra Burrowse dostali minutu před koncem první periody do vedení 1-0. To potvrdil na konci druhého dějství Jannik Hansen, 2-0 Canucks. V deváté minutě dal Maple Leafs naději Mikhail Grabovski, který svou šestou brankou v sedmém zápase snížil na 1-2. Ovšem naděje neměla dlouhého trvání. Za pět minut se trefil již zmíněný Ehrhoff a půl minuty před koncem třetí třetiny potvrdil výhru Vancouveru 4-1 střelou do prázdné branky Henrik Sedin.

Maple Leafs prohráli s Vancouverem osmý zápas v řadě. Naposledy slavili výhru nad tímto soupeřem 24. listopadu 2003.

Leafs sice ubránili všech pět přesilových her soupeře, ovšem sami nebyli schopni žádnou ze svých tří přesilovek proměnit. Za stavu 0-0 hrálo Toronto 50 vteřin přesilovku 5 na 3. Před brankou se uvolnil Kris Versteeg, ale jeho střelu Roberto Luongo zastavil svým betonem.

„To byl zákrok večera, který nás udržel ve hře,“ řekl po zápase kapitán domácích Henrik Sedin.

Do branky Toronta se postavil poprvé od 8. prosince Jonas Gustavsson, který nahradil opět zraněného J.S. Giguera. Navzdory třem obdrženým brankám neodchytal špatný zápas. Ani jedna branka nebyla vyloženě jeho chybou. Dvě branky padli po střelách z pravého kruhu a jedna po závaru před jeho brankovištěm. Gustavsson sice prohrál šest z jeho osmi posledních startů, ale jeho hra neodpovídá jeho bilaci. Ve čtyřech z posledních pěti zápasů, kdy se Gustavsson postavil do branky Toronta (doma s Edmontonem, ve Washigntonu, v Pittsburghu, třetí třetina v Calgary a ve Vancouveru) podali hráči Leafs velmi nevýrazný výkon.

V posledním zápase před vánoční přestávkou nastoupí Maple Leafs v dnešním zápase na domácím ledě proti Atlantě Thrashers.