Leafs podlehli brankou pět minut před koncem

V úterním zápase s Carolinou Toronto navzdory výbornému výkonu třikrát dotahovalo náskok Hurricanes. Za vyrovnaného stavu 3-3 se Leafs nepodařilo vstřelit vedoucí branku a to je nakonec stálo zápas.

Divokou první třetinu prohrálo Toronto 2-3. Ve druhé třetině si Leafs vypracovali několik šancí, ovšem přišlo pouze vyrovnání. Zápas nakonec rozhodl brankou 5:11 před koncem třetí třetiny Pat Dwyer, 4-3 Carolina.

Skóre zápasu otevřel v osmé minutě první třetiny Jeff Skinner, který využil zmatků v obranné třetině Maple Leafs a střelou z prostoru mezi kruhy překonal Jonase Gustavssona v brance domácích.

Toronto srovnalo ve dvojnásobné přesilové hře, kdy se střelou z voleje po krásné přihrávce Tomáše Kaberleho prosadil Phil Kessel.

Eric Staal vrátil hostům vedení na začátku 15 minuty, když upláchl Johnu Mitchellovi a kličkou do forhandu snadno překonal Gustavssona podruhé.

V polovině 16. minuty vyrovnal druhou brankou v zápase Phil Kessel. K tomu se odrazil puk z rohu kluziště a backhandovou střelou procedil puk skrz Cama Warda v brance Hurricanes. Ward si nakonec připsal 34 zákroků ze 37 střel hráčů Maple Leafs a byl to on kdo vychytal hostům dva body.

Deset vteřin před koncem první třetiny využil přesilovou hru opět Eric Staal, který zůstal před Gustavssonem zcela nekrytý a druhou brankou poslal hosty opět do vedení.

Ve druhé třetině Mikhail Grabovski svou osmou brankou v posledních deseti zápasech vyrovnal na 3-3, když dorážel střelu Krise Versteega v přesilové hře. Leafs měli další šance ke vstřelení branky. To se jim ale nepodařilo a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Zápas rozhodla teč Pata Dwyera, který pozměnil směr střely Tima Gleasona pět minut před koncem třetí třetiny.

„Neměli jsme štěstí při několika odrazech,“ řekl po zápase Jonas Gustavsson. „Jistě, kdybychom vedli po dvou třetinách, potom bychom zápas možná vyhráli. Ale tak to je. Udělali jsme dobrou práci a když budeme takhle hrát, tak vyhrajeme hodně zápasů.“

Kouč Maple Leafs Ron Wilson dodal.

„Měli jsme skvělou druhou třetinu, kdy jsme absolutně dominovali. Myslím, že jsme je přehráli na šance 13 ku 1.“

Na šance se ale bohužel nehraje…

Leafs nastoupí k poslednímu zápasu v tomto kalendářním roce ve čtvrtek 30. prosince na domácím ledě proti Columbusu Blue Jackets.