Frustrovaný Komisarek a nerozhodnutý kouč

Jonas Siegel, jeden z komentátorů radiové stanice AM640, přišel na svém blogu se zajímavou zprávou z dnešního tréninku hráčů Maple Leafs.

Na závěr nedělního tréninku se udál zajímavý incident odhalující frustraci Mika Komisareka, který v posledních devíti zápasech Toronta nedostal více než 15 minut času na ledě.

Trénink se blížil závěru a řada hráčů již opustila led. Několik jich ale zůstalo déle a přidali si extra cvičení s asistenty kouče.

V tu chvíli proběhla mezi Mikem Komisarekem a asistentem hlavního kouče Timem Hunterem krátká výměna názorů. Komisarek pak předtím než opustil led rozbil láhel s iontovým nápojem Gatorade a kousky plastů se rozletěli kolem mantinelu.

Osmadvacetiletý obránce pak spěchal do šatny. Než tam ale došel tak byl Hunterem zadržen a ten mu rozkázal vrátit se na led a uklidit nepořádek, který nadělal.

Poté Hunter doprovodil Komisareka k ledu a ten posbíral plastové střepy, které tam zůstaly.

Jonas Siegel informoval také o tom, že kouč Ron Wilson stále není rozhodnutý, kdo bude chytat v pondělním zápase proti Bostonu Bruins. Ale nebude ani váhat znovu postavit nováčka Jamese Reimera, který si v sobotu připsal 32 zákroků proti Ottawě Senators ve svém prvním startu v NHL.

„Ne, já bych neváhal, ani bych neměl váhat,“ řekl Wilson. „Sledovali jsme ho v přípravných zápasech a věděli jsme, že může hrát. Sobotní večer byla dobrá šance dát mu příležitost a on nás nepotopil.“

Reimer byl v pohodě, klidný a soustředěný ve všech třech třetinách proti Senators a dovedl Leafs k vítězství 5-1.

V předchozích pěti zápasech startoval Jonas Gustavsson, zatímco byl J.S. Giguere vyřazený kvůli zranění třísel. Ovšem Gustavsson si připsal pouze jednu výhru a jeho čísla nejsou kdovíjak skvělá: průměr 3,45 obdržené branky na zápas a úspěšnost zásahů 88,1%.

„Bude to mezi Reimerem a Monstrem dokud bude Jiggy mimo,“ uzavřel Wilson debatu.