Leafs vyhnali Pavelce z branky

Devět branek v řadě vstřelili hráči Toronta Maple Leafs v pátečním zápase na ledě Atlanty Thrashers. Ve druhé třetině nasázeli Leafs domácím 6 branek v rozmezí pouhých 7 minut a 43 vteřin a celkově vyhráli nad Atlantou 9-3.

Toronto vstřelilo celkem pět branek v přesilových hrách, což se ještě žádnému týmu v letošní sezoně nepovedlo. Tři branky v přesilovce vstřelilo Toronto během vyloučení Bena Eagera do konce utkání na konci druhé třetiny. Eager byl vyloučen za pokus o zranění Colbyho Armstronga.

Produktivní byl především útok vedený Mikhailem Grabovskim. Všichni tři útočníci vstřelili po dvou brankách, k tomu přidali minimálně jednu asistenci a dohromady zaznamenali 10 bodů. Nikolai Kulemin si připsal za dvě branky a dvě asistence nejvíc bodů ve své kariéře. Čtyři asistence, všechny v přesilových hrách, si připsal také Tomáš Kaberle, který tak vyrovnal svůj nejlepší výkon v kariéře. Tři ze čtyř přihrávek si připsal během 1:49 na konci druhé třetiny.

Dvacet jedna zápasů odehrál za Atlantu v loňské sezoně Clarke MacArthur.

„Byl to jeden z těch zápasů, ve kterém vám tam všechno spadne. Všechno hrálo proti nim,“ řekl MacArthur po zápase. „Bylo to jako tekutý písek, čím víc se snažili, tím horší to bylo.“

Další branky Toronta vstřelili Kris Versteeg, Colby Armstrong a Phil Kessel.

V brance Toronta nastoupil ke svému třetímu zápasu James Reimer a proti Thrashers se ukázal 41 zákroky ze 44 střel. Ve čtvrtém zápase v této sezoně si připsal si druhou výhru.

Na začátku zápasu vstřelil první branku Tobias Enstrom, ale pro domácí to byla na dlouhou dobu jediná branka v zápase.

Skóre otočili ještě v první třetině Kris Versteeg a Mikhail Grabovski na 2-1 ve prospěch Toronta.

V čase 12:06 ve druhé třetině začala kanonáda Maple Leafs. Během necelých osmi minut vstřelili hosté šest branek a vyhnali Ondřeje Pavelce z branky Atlanty. Ten si připsal pouze 19 zásahů ze 24 střel. Pavelce vystřídal Chris Mason. Ani ten domácím příliš nepomohl a nakonec si připsal z deseti střel pouze šest zásahů.

Ve třetí třetině Patrice Cormier a Andrew Ladd pouze snížili debakl domácích na 3-9.

Toronto vstřelilo naposledy deset branek před třemi lety, 4. ledna 2007 porazilo Boston 10-2. Celkem ve 35 zápasech v historii vstřelili Leafs alespoň deset branek.

Maple Leafs se teď vydají na trip po západním pobřeží USA. Od pondělí do čtvrtka odehrají tři zápasy proti Los Angeles, San Jose a Phoenixu. Příští sobotu pak hrají na domácím ledě proti Calgary Flames.