Turnaj nováčků zakončilo Toronto prohrou

V posledním zápase na turnaji nováčků podlehli mladé naděje Toronta Maple Leafs nováčkům Ottawy Senators 3-4 v prodloužení. Ovšem navzdory prohře byl vidět na tvářích hráčů při nástupu do autobusu úsměv.

Všichni členové týmu dostali pozvání na tréninkový kemp prvního týmu Maple Leafs, který začíná již tento víkend. Sedm hráčů navíc obdrželo zkušební amatérský kontrakt.

„Hráli jsem dobře a hráli jsme jako tým. Líbil se nám způsob, jak kluci bojovali a tak se mý šéfové rozhodli vzít všechny na kemp,“ řekl kouč Maple Leafs pro tento turnaj Dallas Eakins.

„Chtěli jsem aby bojovali a podporovali jeden druhého a oni to tak dělali. Když Ottawa vstřelila druhý gól tak jsem cítil, že jsme vypadli ze hry. Ale kluci se opravdu zvedli a bojovali velmi tvrdě.“

Skóre zápasu otevřela před polovinou první třetiny Ottawa. Ve druhé třetině předvedl další pěstní souboj Jamie Devane a chvíli na to přidala Ottawa druhou branku zápasu z hole Jakuba Čulka po chybě obránce Leafs za vlastní brankou.

13 vteřin před koncem druhé třetiny se ve dvojnásobné přesilovce prosadil střelou z levého kruhu Matt Frattin, pro kterého to byl první bod v turnaji. Na začátku třetí třetiny vyrovnal na 2-2 v pokračující přesilové hře Sondre Olden střelou zápěstím z podobného místa jako Frattin před ním.

Ještě jednou se Ottawa dostala do vedení.

Ale po krásné kombinaci vyrovnal na 3-3 v poslední minutě třetí třetiny Greg McKegg svou druhou brankou na turnaji a poslal tak zápas do prodloužení.

V něm se podruhé v zápase trefil ottawský Jakub Čulek a Ottawa se tak mohla radovat z vítězství na turnaji.

„Bylo to pěkné vidět je hrát proti jejich vrstevníkům,“ řekl Eakins. „Ale zábava začíná právě teď. V příštích dnech budou hrát proti mužům. Někteří z nich jsou velmi velcí a silní. Takže uvidíme co budou dělat teď.“

Maple Leafs otevírají tréninkový kemp v pátek fyzickými testy. Po víkendových trénincích přijde v pondělí na řadu první přípravný zápas proti Ottawě Senators.