V Detroitu rozhodl Komi v prodloužení

Mike Komisarek rozhodl svou brankou v prodloužení o výhře Maple Leafs na ledě Detroitu Red Wings 4-3. Dvě branky vstřelil ve svém prvním přípravném zápase Mike Brown.

Gól a asistenci si připsal také obránce Jake Gardiner, který v první třetině otevřel skóre zápasu. Celou gólovou akci připravil Mikhail Grabovski, který svým pohybem v útočném pásmu uvolnil na druhém křídle Mike Komisareka, ten předal kotouč Clarku MacArthurovi, který zpětnou přihrávkou našel Gardinera. Ten si nabrusil na kruh pro vhazování a svou parádní střelou do růžku k bližší tyčce překonal Jimmy Howarda v brance Red Wings, 1-0 Leafs.

Gardiner se tak opět velmi připoměl kouči Ronu Wilsonovi. Mladý obránce bojuje s Gunnarem (Carl Gunnarsson) a několika dalšími obránci o post v sestavě Leafs (nejenom) pro úvodní zápas nové sezony 6. října proti Montrealu.

A právě včerejší zápas byl z tohoto pohledu velmi důležitý pro všechny obránce. V sestavě Leafs byli všichni obránci, kteří soupeří o dvě volná místa v obraně Toronta.

Gardiner odehrál proti Detroitu nejvíce minut na ledě (25:40) a také nejvíce střídání (32). Právě Gunnarsson odehrál druhý nejvyšší počet střídání (30) a na ledě strávil 21:39.

Hrdinou včerejšího zápasu byl Mike Komisarek, který vstřelil rozhodující branku v prodloužení a navíc přidal také asistenci právě u Gardinerovi branky. Na ledě strávil 20:04 a 29 střídání.

A právě s Komisarekem by Gardiner mohl vytvořit třetí obranný pár v sestavě Leafs.

Dvě branky vstřelil ve včerejším zápase Mike Brown, který nastoupil ke svému prvnímu přípravnému zápasu po operaci třísel, kterou podstoupil v létě. Svou první brankou v zápase zvyšoval na začátku druhé třetiny na 2-0 pro Toronto. Brownovu střelu tečoval za záda domácího gólmana jeden z obránců Red Wings.

V polovině zápasu neuhlídala v přesilové hře dvojice Schenn-Aulie u branky volného Todda Bertuzziho, který vstřelil první branku domácích a snížil tak na 1-2.

Po tlaku, který si Red Wings ve druhé třetině vytvořili a po několika nastřelených tyčkách nakonec překonal Gustavssona nováček Gustav Nyquist, 2-2.

Na začátku třetí třetiny poslal Detroit poprvé do vedení Johan Franzen střelou z první po krásné přihrávce Henrik Zetterberg zpoza branky.

Ovšem netrvalo dlouho a na 3-3 srovnal Mike Brown svou druhou branku v zápase. Čtvrtý útok Toronta předvedl ukázkový forčeking po nahození puku do útočného pásma. Nejprve dohrál u zadního mantinelu jednoho z obránců Red Wings Philippe Dupuis. Puk se dostal na druhou stranu pásma, kde druhého z obránců dohrál Colton Orr a před brankou mezi kruhy zůstal Brown zcela osamocený. Jeho střela nakonec propadla Howardovi za brankovou čáru, 3-3.

Ve třetí minutě prodloužení rozhodl po Kuleminově přihrávce svižnou střelou švihem Mike Komisarek.

V brance Toronta pochytal 26 z 29 střel hráčů Red Wings Jonas Gustavsson.

Dnes v noci hrají oba týmy odvetu na ledě Air Canada Centre. Pro Toronto to bude poslední přípravný zápas.