Skvělý obrat proti Flames. Leafs vyhráli třetí zápas v řadě

Toronto Maple Leafs v sobotním domácím zápase s Calgary Flames otočilo nepříznivý stav 0-2 po první třetině díky a díky dvěma brankám Phila Kessela a jedné Joffrey Lupula porazilo hosty 3-2. Třiceti zásahy pomohl k výhře také James Reimer.

Kessel si po hatricku proti Ottawě připsal již čtvrtou a pátou branku v sezoně.

„Prostě mi to tam padá,“ řekl Kessel po zápase. „Mám skvělé spoluhráče, ti mi dají puk a pak už si jenom plácnem.“

Kessel si připsal také asistenci u branky Joffrey Lupula.

Hráči Toronta ovšem se v zápase nemohli dostat do tempa. Opět často chybovali v rozehrávce a ztráceli kotouče ve vlastním pásmu. Svou vinu na tom mohla mít týdenní přestávka před včerejším zápasem.

Na začátku zápasu si sice druhý útok Toronta ve složení Kessel-Bozak-Lupul vytvořil tlak v útočném pásmu, branku ale nedal.

Jako první se tak v zápase prosadili Flames. Na začátku páté minuty nedokázali Leafs získat kotouč v rohu kluziště, Lee Stempniak objel branku a přihrávkou přes brankoviště vybídl ke skórování Curtise Glencrosse, kterého neuhlídali Kulemin s Lilesem a Glencross doklepl puk za záda Reimera.

V šesté minutě pak čárový rozhodčí odpustili Flames offside, Niklas Hagman zatáhl puk do pásma a po otočce přihrál na druhou stranu pásma najíždějícímu a zcela volnému Scottu Hannanovi. Ten střelou zápěstím překonal Reimera podruhé, 0-2.

Na začátku druhé třetiny nejrpve Reimer zastavil šanci Jarome Iginly a hned z protiútoku se poprvé v zápase prosadili hráči Toronta. Phil Kessel zavezl puk do útočného pásma, kde našel Lupula a ten střelou švihem poprvé překonal Miku Kiprusoffa v brace Calgary, 1-2.

Pak předvedli krásnou bitku Mike Brown a Tom Kostopoulos ve které útočník Toronta poslal Kostopoulose přesnými ranami k ledu.

V 17. minutě druhé třetiny se do dalšího protiútoku dostal Phil Kessel a střelou nad lapačku překonal Kiprusoffa podruhé, 2-2.

V poslední minutě druhé třetiny se Phil Kessel krásně uvolnil kličkou přes obránce a přihrávkou poslal do šance Lupula, ale Kirpusoff se štěstím brance zabránil.

V první minutě třetí třetiny dokonal obrat svou druhou brankou v zápase Phil Kessel, který si vyměnil puk s Cody Fransonem a pak ho poslal s pomocí brusle Lee Stempniaka za záda Kiprusoffa. Rozhodčí sice branku nesignalizoval, ovšem siréna ano a po krátké konzultaci také rozhodčí rozhodli o brance, 3-2 Leafs.

V posledních vteřinách zápasu zachránil pro Toronto výhru perfektním zákrokem James Reimer, který svou lapačkou chytil střelu do odkryté části Rene Bourquea.

„Myslím, že jsem jenom zavřel oči a trochu zakřičel,“ žertoval po zápase hrdina posledních vteřin zápasu. „Byla tam přihrávka zpoza branky na hráče před brankou a já jsem neměl dobrý výhled na puk tak jsem ho jenom po stranách hledal.“

Proti Calgary Leafs těžili především z vyhraných vhazování, když Leafs vyhráli celkem 64% vhazování. Nejlepší ze všech hráčů na ledě byl Tyler Bozak se 14-ti vyhranými vhazováními, oproti 5-ti prohraným (73,7%) a Dave Steckel, který měl poměr 12 ku 5 (70,6%).

Naopak co se Leafs nedařilo, byla hra v početní výhodě. Toronto promarnilo 30-ti vteřinovou přesilovku 5 na 3 v první třetině a více než minutovou výhodu 4 na 3 včetně 4 minutového vyloučení za vysokou hůl Olli Jokinenena ve druhé třetině.

Toronto teď čeká náročný program čtyř zápasů v šesti dnech.

Již v pondělí hrají Leafs na domácím ledě s Coloradem Avalanche. Ve středu opět na domácím ledě s Winnipegem Jets a ve čtvrtek na ledě Bostonu Bruins. Příští sobotu pak Leafs hrají na ledě Montrealu Canadiens.