Toronto zvládlo divoký zápas na ledě Montrealu

Toronto Maple Leafs v sobotním zápase na ledě Montrealu Canadiens třikrát dotahovalo jednobrankovou ztrátu. V prodloužení nakonec rozhodl Mikhail Grabovski o výhře Maple Leafs 5-4.

Grabovski dostal za brankou Montrealu přihrávku od Johna-Michaela Liles, vybruslil si před Price, otočkou si přehodil puk na forhand a střelou ke vzdálenější tyči po 1:23 ukončil prodloužení svou třetí brankou v sezoně.

Branka v prodloužení dokonale umlčila obecenstvo v Bell Centre, které jako obvykle po celý zápas bučelo na dva bývalé hráče Canadiens hrající momentálně v dresu Maple Leaf, Mikhaila Grabovskiho a Mike Komisareka.

„Neslyšel jsem nic,“ řekl s úšklebkem Mikhail Grabovski. „Myslím, že jsem je slyšel jenom když se Komisarek dotkl puku.“

„Cítil jsem se dobře. Měl jsem zde rodinu, která přijela z Toronta a jsem šťastný, protože jsme vyhráli a vstřelil jsem vítěznou branku,“ řekl Grabovski po zápase.

„Byl to dobrý zápas pro oba týmy. My se snažíme vyhrát každý zápas. S Bostonem jsme prohráli, tak jsme zkusili vyhrát dnes večer. Poslouchali jsme co nám říkal kouč, hráli jsme tvrdě a vyhráli jsme.“

Toronto se tak vzpamatovalo z prohry 2-6 ve čtvrtečním zápase na ledě Bostonu.

Do branky se po jednozápasové pauze vrátil James Reimer, ale vydržel v ní pouze jednu třetinu. Bylo odehráno pouze 1:15 v první třetině, když ho loktem atakoval na hranici brankoviště kapitán domácích Brian Gionta. Reimer při zákroku ztratil svou helmu a vypadal po zákroku lehce otřesený. První třetinu sice odchytal, do druhé ale již nastoupil Jonas Gustavsson.

Kouč Maple Leafs Ron Wilson po zápase řekl, že se Reimer „necítil správně“ o první přestávce, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o vážné zranění. Kouč také řekl, že neví jestli bude moct Reimer chytat v pondělí na ledě Philadelphie Flyers.

Gustavsson sice inkasoval hned z první střely, kterou ho překonal Andrei Kostitsyn, nakonec si ale připsal 15 zásahů z 18 střel.

Domácí poslal do vedení 1-0 Travis Moen brankou v oslabení po tom, co byl Gionta za zákrok na Reimer vyloučený. Leafs ztratili v útočném pásmu kotouč a Eller poslal do šance Moena, kterého neuhlídali Phaneuf s Steckelem. Při brance byl možná ještě Reimer lehce otřesený z předchozím zákroku.

Na začátku osmé minuty vyrovnal na 1-1 tečí Gardinerovi střely od modré čáry na konci přesilové hry Dave Steckel.

Toronto v zápase využilo dvě ze sedmi přesilovek, zatímco Canadiens ani jednu ze tří přesilovek. Zápas se pro oba rivaly vyvíjel jako na houpačce.

V první minutě druhé třetiny překonal Gustavssona Kostitsyn dorážkou předchozí zblokované střely a poslal Montreal do vedení 2-1.

Ale už po 36 vteřinách bylo opět vyrovnáno. Matthew Lombardi v útočném pásmu dobře napadal rozehrávku domácích, svým pohybem donutil Joshe Gorgese ke ztrátě kotouče, který převzal Phil Kessel a zcela osamocený před domácí brankou překonal Price střelou nad lapačku, 2-2.

Za další 3:14 poslal Toronto poprvé v zápase do vedení Dion Phaneuf svou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování, 3-2 Leafs.

Torontu se včera nedařil nástup do třetin. Na začátku třetí třetiny bylo opět vyrovnáno po střele Michaela Cammalleriho. Cammalleri překonal Gustavssona podobnou střelou jako Kostitsyn. Těsně před polovinou třetí třetiny poslal domácí Canadiens do vedení 4-3 svou druhou brankou v zápase Travis Moen, který ve vzduchu tečoval spíše takové nahození Joshe Gorgese na branku Leafs.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny Leafs vyrovnali zásluhou Nikolaie Kulemina, který dorážel puk v těsné blízkosti brankoviště.

Toronto se výhrou posunulo před Buffalo na první příčku severovýchodní konference. V sedmi zápasech Leafs získali 11 bodů. Příští zápas hrají v pondělí v noci na ledě Philadelphie Flyers.

6 thoughts on “Toronto zvládlo divoký zápas na ledě Montrealu

1. musim povedat ze zapas som sledoval az do konca a ten hokej, ktory Leafs predvadzali hlavne po tom, co dostali stvrty gol ma neuvweritelne uchvatil!
    tak ako existoval totalny futbal v podani Holandska, vcera som videl totalny hokej v podani Leafs! To bolo fantasticke nieco!!! tak obrovsky a nepretrzity tlak som snad este nevidel. hraci Canadiens nemohli ani v pokoji prestriedat po tom, co vyhodili puk z tretiny. To boli najlepsie momenty zapasu. a samozrejme Grabov gol v predlzeni bol pastvou pre oci! 🙂

2. konec třetí třetiny mi zrovna taky na streamu fungoval, tak jsem si to taky užil. Byl jsem si jistý, že Leafs ještě vyrovnají. Vždy když Canadiens vyhodili puk z pásma, následovala otočka ve středním nebo v našem obranném pásmu a hned zase do pásma Canadiens. Moc pěkný hokej se hrál

3. Ivo musíš koukat na víc zápasů. S Jets to bylo stejný, ty nebyli schopný po vyrovnaní vyhodit puk ze třetiny. S Coloradem podobný. To tvrdim pořád my jsme nejlepší tým ligy na vyrovnání výsledku, ale nejhorší na udržení 😀

4. Souhlasim s tebou Svatek(s tím, ze musí koukat na víc zápasů, tak Maple Leafs prostě hrají :-). Musim ale říct, že přestávám věřit v práci, kterou odvádí Ron Wilson. Včera byly naše přesilovky i oslabení prostě tragické. Při přesilovkách jsme se u nich ani nerozestaveli do deštníku a nelíbí se mi oslabení, přesněji způsob jak se bráníme..ostatní týmy proti hráčům vyjíždějí a napadají naše hráče s kotoučem..roztahují ten obraný čtverec k nám, ale my to hlajem na čtverec, co mává hokejkama a je stažený..tedy pasivně. Pořád čtu, jak trénovali přesilovky, ale tak asi to Wilson dělá špatně…asi určitě. Podle mě jsou Brian Burke a Dion Phaneuf hlavními důvody, proč se blízká na play off.

Jinak byl zápas parádní, strachoval jsem se o Reimse. No a 2 body z ledu největšího rivala..:-) Díky nám jsou teď Habs poslední a my zatím třetí..kéžby to tak bylo i po 82 zápasech 🙂

5. Přesně, je to tak. Zrovna včera při zápase jsem přemýšlel, jak je to možný, že nás Wilson za tři roky nenaučil hrát přesilovku. To už snad musí být v něm, protože hráče na to má. To rozjetí přes hráče co stojí na modrý je prostě nesmysl. Oslabení občas dobrý, ale ted momentálně místo toho, aby jsme hráli agresivně, tak jsme stažený….nechápu to. Jak říkal ten komentátor proti Jets, po golu Enstroma…My si asi myslíme, že zblokujem každou střelu, ale pak když nějaká projde, tak golman nemá šanci protože před nim stojí 5-6 hráčů.

6. Hrajeme přesilovku stejně jako se hraje v žákovských ligách..jeden to rozjede, jedna přihrávka a v útočnym pásmu se zkusit rozestavět a vystřelit. A co mě pak už tuplem naštve je, že když už ten deštník uděláme a bek jí tam chce vyslat nebo jí tam prostě vypálí, tak máme před brankou jednoho hráče..to je hovno. tam musí být lidí jak cikánů před sociálkou. Fakt už v Rona nevěřim, že má týmu co dát. Oslabení to je taky prostě pasivita strašná..tak jak hrajemem početní výhody/nevýhody, tak se to hrálo před dvaceti lety. Tohle se nám vymstí..