Toronto hraje dnes v noci na ledě Ottawy

Toronto Maple Leafs se pokusí dnes večer na ledě Ottawy Senators navázat na skvělý včerejší výkon v zápase s Pittsburghem.

Kessel ve formě

Bitva o Ontario pokračuje dnes večer druhým dílem na ledě Scotiabank Place. V prvním vzájemném zápase vyhrálo Toronto 8.října na domácím ledě 6-5 díky hatricku Phila Kessela.

Útočník Toronta má na svém kontě již 10 branek v 10-ti zápasech. K tomu přidal 8 asistencí a je tak nejproduktivnějším hráčem ligy a zároveň nejlepší střelcem NHL. V posledních 18-ti zápasech s Ottawou vstřelil Kessel 17 branek a přidal 8 asistencí.

Dobrou formu ale nemá jen Phil Kessel. Kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf si připsal proti Pittsburghu dvě asistece a celkem již letos posbíral 9 přihrávek a vstřelil 2 branky.

Kapitána týmu chválil také kouč Maple Leafs Ron Wilson, podle kterého je Phaneuf nejlepším obráncem ligy.

Maple Leafs začali tuto sezoně velmi dobře, ovšem velkou zásluhu na tom má domácí prostředí v Air Canada Centre, kde mají Leafs bilanci 5-0-1. V zápasech venku má Toronto zatím bilanci 2-2-0.

V brance Toronta stále visí otazník nad startem Jamese Reimera, který od minulé soboty laboruje s příznaky otřesu mozku. V posledních třech zápasech ho skvěle zastoupil Jonas Gustavsson, který pomohl Leafs ke dvěma výhrám nad NY Rangers a nad Pittsburghem Penguins 62 zásahy ze 67 střel.

Ottawa na vítězné vlně

Ottawa se zvedla po tragickém začátku nové sezony. V prvních šesti zápasech měli Senators bilanci 1-5-0 včetně prohry na ledě ACC. Ovšem posledních pět zápasů Senators vyhráli. Dva z posledních čtyř zápasů rozhodli Senators v samostatných nájezdech. Naposledy včera na ledě Madison Square Garden, kde Ottawa srovnala tříbrankové manko v posledních 11 minutách díky dvěma brankám Jasona Spezzy a jedné Milana Michálka. Ten proměnil také samostaný nájezd a rozhodl tak o výhře Ottawy 5-4.

Ottawa vyhrála pět zápasů v řadě poprvé od 22. března až 1. dubna 2010.

Ottawě se daří také skórovat v posledních vteřinách zápasu. V sobotu 22. října vstřelil rozhodující branku Milan Michálek 5 vteřin před koncem třetí třetiny v zápase s Columbusem (4-3) a ve čtvrtek 27. října rozhodl Nick Foligno dokonce čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny o výhře 4-3 nad Floridou.

Skvělou formu má Jason Spezza, který bodoval v posledních šesti zápasech a v pěti z těchto šesti zápasů vstřelil branku.

Sobotní zápas Ottawy na ledě NY Rangers nedohrál Daniel Alfredsson, kvůli zranění hlavy. Alex Auld v tomto zápase také chyběl ovšem kvůli neznámým důvodům.