Boston zdecimoval Leafs sedmi góly

Toronto Maple Leafs nestačili podruhé v sezoně na Boston Bruins a v sobotním domácím zápase podlehli obhájcům Stanley Cupu z loňské sezony 0-7.

Ve dvou zápasech s Bostonem v této sezoně mají Leafs skóre 2-13, 20. října podlehli stejnému soupeři 2-6.

Boston domácím Maple Leafs po celý zápas téměř nic nedovolil a zaslouženě vyhrál. Svým prvním hatrickem v kariéře se o to zasloužil Tyler Seguin a první vychytanou nulou v sezoně brankář Tim Thomas.

Kouč Maple Leafs Ron Wilson nebyl s výkonem svého týmu spokojený.

„Způsob, jakým jsme hráli ve druhé a třetí třetině proti Columbusu naznačoval, že ztrácíme zápas, který máme v rukou. To jsme ale měli štěstí, protože jsme vedli 4-0,“ řekl Wilson po zápase.

„Naši obránci mají opravdu problém s bráněním před naší brankou. Je ale pro nás vlastně asi štěstí projít si tím v takovémto zápase, protože se na to můžeme zaměřit. Kdybychom prohráli 1-2, 2-3, nebo 0-1 řekli bychom, že to je škoda, prohráli jsme o gól. Ale tak blízko jsme dnes večer nebyli.“

Dvě branky a asistenci si připsal Milan Lucic, David Krejčí vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence. Také Shawn Thornton se trefil do sítě Toronta a Patrice Bergeron si připsal tři asistence.

Boston otevřel skóre v polovině sedmé minuty první třetiny, kdy se v přesilové hře trefil poprvé v zápase Tyler Seguin.

Na začátku druhé třetiny přidal nejprve šťastnou druhou branku v zápase Tyler Seguin, která sklepl ze vzduchu přihrávku Patrice Bergerona, kterou zblokoval svou holí John-Michael Liles. A ihned po vhazování přidal tří gól hostů Milan Lucic, kterého nechala dvojice Phaneuf-Gunnarsson projet středem hřiště naprosto nehlídaného až před Scrivense v brance Leafs. Osm vteřin dělilo druhou a třetí branku Bostonu.

Scrivens nenavázal na svůj výkon v zápase na ledě Columbusu, ve kterém pochytal 38 z 39 střel. V zápase s Bostonem inkasoval ze 14 střel 5 branek a byl střídán Gustavssonem.

Ještě ve druhé třetině zkompletoval svůj hatrick Tyler Seguin, který si bez problému poradil s Komisarekem a prostřelil Scrivense potřetí v zápase, 0-4. Za dalších 14 vteřin přidal pátou branku Bostonu David Krejčí, kterého nechali zmatení hráči Toronta naprosto nehlídaného dorážek předchozí střelu Lucice.

Ve třetí třetině přidali Lucic a Campbell další dvě branky hostů, kteří v poslední části hry vystřelili pouze tři střely z nichž dvě prošli za záda Jonase Gustavssona. Obě branky dělilo opět pouze 28 vteřin.

Hráči Toronta dopláceli po celý zápas na ztráty kotoučů, ze kterých pramenili šance a branky hostů.

„Udělali jsme dnes večer mnoho chyb, které jsou neobvyklé pro náš tým,“ řekl po zápase kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf. „Započtete si jednu prohru a musíte se posunout dopředu. Jsem s tím spokojeni? Ne. Ale musíme myslet dopředu, stejně jako bychom vyhráli,“ dodal Phaneuf.

V dalším zápase nastoupí Leafs v úterý na domácím ledě proti Floridě Panthers.

3 thoughts on “Boston zdecimoval Leafs sedmi góly

1. To jsme ale dostali nakládačku….hlavně se poučit a jedeme dál!GO LEAFS GO

2. Sezona je dlouha muselo neco takoveho prijit.Se sezonou zatim spokojenost,ted si spravime chut proti Floride.

3. Přesně tak, já jsem za to rád..ten tým potřeboval vorovnej budíček..jak to řekl Ron Wilson..kyby se prohrálo o gól, tak se na ty chyby tolik nehledí. Takhle je to jasné, co je potřeba proti takovému týmu změnit 🙂