Sedm branek v Tampě. Leafs zopakovali sobotní výkon také v úterý

Podruhé ve třech posledních zápasech vstřelili Maple Leafs sedm branek a skvělým výkonem zdecimovali doma dobře hrající Tampu Bay 7-1.

Toronto vedli za výhrou především Tyler Bozak, který vstřelil dvě branky a připsal si jednu asistenci a Tim Connoly, který vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence. Branku ve svém prvním zápase po zranění vstřelil také Clarke MacArthur a první branku v kariéře vstřelil „Big“ Joe Colborne.

Toronto předvedlo výborný výkon po celých 60 minut hry. Tedy přesně to, co kouč Ron Wilson postrádal v minulém zápase na ledě Caroliny.

„Byly tam některé momenty, ale jejich forechecking jsme po většinu zápasu do značné míry zneškodnili,“ řekl po zápase kouč Toronta. „Chtěli jsme nasadit tempo a myslím, že se nám to podařilo.“

Klíčovým okamžikem zápasu byl v 17. minutě první třetiny čtyřminutový trest pro Victora Hedmana za vysokou hůl na Clarke MacArthura. Tim Connolly využil první část čtyřminutového trestu tečí přihrávky Nikolaie Kulemina a poslal Toronto do vedení 2-1.

Za necelou minutu byl vyloučen obránce Lightning Pavel Kubina za nedovolené bránění Tylera Bozaka a pokračující přesilovku Toronta 5 na 3 využil právě Bozak, který dorazil střelu Phila Kessela, 3-1 Leafs.

Po třech zápasech se do sestavy Maple Leafs vrátil Clarke MacArthur a hned ve svém prvním střídání vstřelil první branku zápasu. Šikovnou tečí v prostoru mezi kruhy usměrnil MacArthur střelu Jake Gardinera za záda Dwayne Rolosona, 1-0 Maple Leafs.

„Samozžejmě, že vstřelení první branky v prvním střídání nám dodalo správné rozpoložení,“ řekl kouč Toronta.

O několik minut později předvedl famozní zákrok v brance Maple Leafs Jonas Gustavsson, který svým pravým betonem zastavil nájezd 2 na 1 a střelu Vincenta Lecavaliera. Gustavsson si nakonec připsal 27 zákroků z 28 střel. V posledních dvou svých zápasech pochytal celkem 67 střel ze 69 pokusů soupeře.

V polovině 9. minuty Vincent Lecavalier přeci jenom Gustavssona překonal střelou z voleje v přesilové hře.

V 18. minutě druhé třetiny předvedl parádní přehled ve hře Matt Frattin, který zavezl skákající kotouč do pásma Tampy, zpětnou přihrávkou našel Joe Colborna a ten trochu nepovedenou střelou do odkryté branky Lightning vstřelil svůj první gól kariéry, 4-1 Leafs.

Na začátku třetí třetiny vstřelili dvě branky v rozmezí 1:21 Tyler Bozak a Joffrey Lupul, který se tak posunul na druhé místo v tabulce produktivity. Bozak byl vlastně u obou branek, nejprve vystihl špatné odehrání kotouče Dwayne Rolosona a poté přichystal svým pohybem a přihrávkou střeleckou pozici pro Lupula.

Pro toho to byla 11. branka v sezoně a společně s Philem Kesselem mají na svém kontě již 56 bodů. V posledních čtyrech zápasech vstřelil Lupul dvě branky a připsal si pět asistencí.

Rosolon byl po šesté brance Toronta střídán a na jeho místo přišel Mathieu Garon. Ani on ale neudržel čisté konto.

V polovině 15. minuty třetí třetiny ho překonal Joey Crabb, který dorazil do branky kotouč po akci Matta Frattina, 7-1 Maple Leafs.

Maple Leafs se v pátek představí ve svém jediném letošním zápase na ledě Dallasu Stars.