Leafs pokračují dnes večer v hledání ztracené formy proti LA Kings

Toronto Maple Leaf (16-13-3) nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Los Angeles Kings (14-14-4).

Dnes večer to bude jediný vzájemný zápas v této sezoně. V loňském zápase vyhrálo Toronto na ledě Los Angeles díky brance Nikolaie Kulemina ve třetí třetině 3-2.

Najdou Leafs ztracenou formu?

Maple Leafs se v prosinci vůbec nedaří. V sedmi zápasech Leafs jen dvakrát vyhráli a tabulkou se propadají z vedoucích pozic až na hranici playoff. Momentálně jsou Leafs osmí se 35 body. Dvojice Winnipeg a Ottawa ztrácejí na Toronto bod a dvojice Washington, Montreal dva body.

V sobotním zápase Toronto prohrálo na domácím ledě s Vancouverem Canucks 3-5. Téměř dvě třetiny dokázali Leafs hrát s Canucks vyrovnaný zápas, ale 44 vteřin před koncem druhé třetiny poslal Daniel Sedin hosty do vedení, na které již nedokázali domácí odpovědět.

Ve třetí třetině vstřelil 19. branku v sezoně Phil Kessel, který se tak dotáhl na českého útočníka Milana Michálka v tabulce střelců a s 39 body na Claude Girouxe v tabulce produktivity, které společně s momentálně zraněným útočníkem Philadelphie vévodí.

V minulém zápase proti Vancouveru se do branky postavil Jonas Gustavsson, který pochytal 31 ze 36 střel hráčů Canucks.

V dnešním zápase se do branky Toronta vrátí James Reimer, který chytal také v loňské sezoně a připsal si 30 zásahů ze 32 střel. Od svého návratu po zranění má Reimer bilanci 1-3-1 a průměr 3,39 obdržené branky na zápas.

Produktivní duo Maple Leafs Kessel a Lupul pokračuje ve skvělých výkonech navzdory nepříliš dobré hře Toronta. Lupul bodoval v šesti zápasech v řadě (3 branky a 3 asistence) a Kessel v posledních šesti zápasech vstřelil tři branky a přidal čtyři asistence.

Toronto Maple Leafs prohráli čtyři z posledních pěti zápasů s Los Angeles Kings na domácím ledě.

Kings mají nejhorší útok v lize

Los Angeles Kings vstřelili ve 32 zápasech pouze 69 branek a mají tak společně s NY Islanders nejhorší útok v lize. V každém z posledních 11-ti zápasů vstřelili Kings dvě a méně branek.

K nejhoršímu útoku se v posledním zápase Los Angeles přidala také velmi špatná obrana. V sobotu prohráli Kings na ledě Detroitu Red Wings 2-8.

12. prosince odvolali Kings hlavního kouče Terry Murrayho, kterého nahradil dočasný kouč John Stevens. S ním má klub bilanci 1-2-0. Klub již našel za odvolaného kouče náhradu a sice bývalého GM Calgary Flames Darryla Suttera. Ten s klubem podepsal několikaletou smlouvu a oficiálně by měl být týmu představený zítra.

Los Angeles v tuto chvíli okupují se 32 body 10. místo v západní konferenci.

V sestavě Los Angeles chybí Mike Richards, který je zapsán na listině zraněných hráčů naopak obránce Willie Mitchell by se mohl dnes večer vrátit do hry.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

One thought on “Leafs pokračují dnes večer v hledání ztracené formy proti LA Kings