Kanadské derby dnes večer. Leafs hostí Jets

Toronto Maple Leafs (19-15-5) hrají dnes večer třetí vzájemný zápas s Winnipegem Jets (19-15-5) v této sezoně.

Oba týmy do něj vstupují opět se shodnou bilancí stejně jako před posledním vzájemném zápasem. Opět se tedy dnes večer hraje svým způsoben o 4 body a pro oba týmy je tento zápas nesmírně důležitý.

Oba týmy vyhráli úvodní zápasy na svém ledě. Toronto 19. října 2011 na domácím ledě 4-3 po nájezdec, zatímco Jets vyhráli ve své hale poslední den roku 2011 3-2.

Oslabení je klíč k úspěchu Maple Leafs

V minulém vzájemném zápase inkasovalo Toronta na ledě Jets 2 branky v oslabení, které rozhodly zápas. Leafs se proto na přelomu roku zaměřili na trénink této herní situace a vyplatilo se jim to již v posledním zápase na domácím ledě proti Tampě Bay.

Toronto v úterý ubránilo pět přesilovek soupeře, včetně necelé minuty přesilovky 5 na 3 a vyhrálo nad Lightning po divokém průběhu ve druhé třetině 7-3.

Brankář Maple Leafs Jonas Gustavsson si díky střeleckému probuzení spoluhráčů v minulém zápase připsal první výhru od 5. prosince 2011 a také proto si vysloužil start proti Jets. James Reimer tak bude druhý zápas v řadě pouze náhradníkem.

„V tuto chvíli si myslím, že Monster nám dává velmi dobrou šanci na vítězství (stejně jako James Reimer). Dokud bude vyhrávat, tak bude hrát. Pokud tam půjde Reims a dostane se do formy, tak bude hrát on. My potřebujeme hlavně vyhrávat zápasy,“ řekl na středečním tréninku kouč týmu Ron Wilson.

Reimer má od svého návratu po zranění hlavy bilanci 3-4-3, zatímco Gustavsson si připsal v tomto období dvě výhry a dvě prohry. V posledních 10-ti zápasech má ale bilanci 7-3-0. Ani v jednom z letošních zápasů s Winnipegem Jonas Gustavsson nechytal. Proti organizaci Jets má ale ve třech zápasech v kariéře bilanci 1-2-0 a průměr 3,30 obdržené branky na zápas.

Joffrey Lupul si připsal v posledních pěti zápasech 7 bodů včetně čtyřbodového večera proti Tampě Bay. V tabulce produktivity mu tak patří páté místo jen bod za svým spoluhráčem Philem Kesselem. Oba přitom ztrácí na vedoucího Henrika Sedina jen čtyři, respektive tři body.

Dnes se ještě pravděpodobně do sestavy nevrátí dvojice Mike Brown, Mike Komisarek, kteří se velmi dobře uzdravují ze svých potíží. Chybět budou také určitě Tyler Bozak, Colby Armstrong a John-Michael Liles.

Venku se Jets nedaří tak jako doma

Jets nebyli schopni ve včerejším zápase na ledě Montrealu Canadiens navázat na jejich silvestrovskou výhru nad Torontem a prohráli s Canadiens 3-7. Ještě po dvou třetinách prohrávali Jets pouze 2-3, ovšem v prvních třech a půl minutách třetí třetiny inkasovali tři branky.

Český brankář Ondřej Pavelec byl po šesti inkasovaných brankách vystřídán Chrisem Masonem, který inkasoval jednu branku ze sedmi střel.

V prosinci si Winnipeg připsal bilanci 10-3-1, ale 12 ze 14 zápasů hrál tým na domácím ledě MTS Centre. V zápasech venku má Winnipeg v letošní sezoně bilanci 5-9-4.

Útočník Blake Wheeler bodoval v šesti zápasech v řadě, ve kterých vstřelil čtyři branky a připsal si pět asistencí.

V sestavě týmu budou chybět Randy Jones, Dustin Byfuglien, Derek Meech, Jim Slater a Bryan Little.

Zápas začíná tradičně v jednu hodinu po půlnoci našeho času.

2 thoughts on “Kanadské derby dnes večer. Leafs hostí Jets

1. Dneska přijde něco velkýho!!! Teda dvě velký věci!

Nejdřív TRADE a pak výhra nad Jets a postup zpět na místa PO.

Snad…:D

2. pěkný zápas, v pohodě jsme je přehráli. Gratulace Jonasovi ke druhému shutoutu kariéry