Čtyřikrát a dost. Leafs prohráli na ledě Sabres

Toronto Maple Leafs prohráli v pátečním zápase na ledě Buffala Sabre 2-3.

Domácí se na začátku zápasu dostali rychle do dvoubrankového vedení, které Leafs dokázali ještě v první třetině smazat. Ovšem necelých šest minut před koncem druhé třetiny vstřelil vítěznou branku Jason Pominville a Sabres tak ukončili čtyřzápasovou sérii výher Maple Leafs.

Toronto před včerejším zápasem vyhrálo s Buffalem celkově pět ze šesti zápasů. Na ledě Sabres Leafs ale prohráli 9 z posledních 10-ti zápasů.

Domácím hráčům stačili necelé čtyři minuty zápasu ke vstřelení dvou branek. Na začátku druhé minuty využil Matt Ellis odrazu puku od Fransonovi brusle ke vstřelení první branky zápasu. Na konci čtvrté minuty pak Paul Gaustad střelou nad Gustavssonovo rameno překonal toronstkého brankáře podruhé.

Leafs ještě v první třetině srovnali na 2-2. Na začátku 15. minuty první třetiny předvedl skvělý přehled ve hře Luke Schenn, který nastřelil kotouč od modré čáry na zadní mantinel a nekrytý Grabovski pohotově dorazil kotouč za Millerova záda, 1-2.

Na konci 17. minuty pak donutil skvělým forčekingem Nikolai Kulemin ke ztrátě kotouče mezi kruhy ve vlastním pásmu Mike Webera, u puku byl jako první Grabovski, který našel volného Joey Crabba a ten střelou bez přípravy překonal Millera podruhé, 2-2.

Leafs vstřelili obě dvě branky v rozmezí 2:46. Mikhail Grabovski si připsal dva body za branku a asistenci. V posledních osmi zápasech vstřelil šest branek a připsal si 10 bodů. Svou sedmou branku v sezoně vstřelil Joey Crabb, který má na svém kontě celkem již 14 bodů a pouze jeden bod mu chybí k vyrovnání svého maxima z loňské sezony.

Ve druhé třetině hráli Leafs tři přesilové hry v řadě, ale jediným výsledkem byly dvě nastřelené tyčky po střelách Codyho Fransona a Nazema Kadriho v rozmezí 22 vteřin. Jinak si Leafs nevytvořili prakticky žádnou příležitost.

A tak trestali domácí. V 15. minutě našel Thomas Vanek přihrávkou z rohu kluziště přes dva obránce Leafs Jasona Pominvillea a ten měl celou levou část branky Leafs odrytou.

V poslední minutě druhé třetiny ještě Jonas Gustavsson zastavil svou lapačkou střelu Paula Gaustada.

8:36 před koncem třetí třetiny měl obrovskou šanci vyrovnat Nikolai Kulemin, který obral o puk jednoho z domácích hráčů ale střelou z mezikruží netrefil domácí branku.

4:36 před koncem třetí třetiny zastavil Gustavsson střelu Webera i následnou dorážku Dereka Roye.

A 3:48 před třetí sirénou zastavil Ryan Miller střelu Joffrey Lupula z prostoru mezi kruhy po akci Phila Kessela.

K vyrovnání nevedla ani hra bez brankáře, ke které se Leafs na konci třetí třetiny odhodlali.

V prvním zápase venku po novém roce tak Leafs prohráli. V letošní sezoně tak mají v zápasech venku bilanci 10-11-1. Elitní dvojice útočníků Leafs Phil Kessel-Joffrey Lupul zůstala druhý zápas bez bodu.

„Bojovali jsme, ale prostě ne tolik, abychom ve třetí třetině vyrovnali,“ řekl po zápase kapitán Leafs Dion Phaneuf.

„Neměli jsme tolik štěstí s pukem,“ řekl kouč Ron Wilson. „Neměli jsme tolik střel ze střední vzdálenosti. A to je něco, co nás zklamalo. Ale koneckonců si myslím, že jsme hráli dobře.“

V sobotu hrají Leafs na domácím ledě s New Yorkem Rangers již třetí vzájemný zápas v této sezoně.

5 thoughts on “Čtyřikrát a dost. Leafs prohráli na ledě Sabres

1. Škoda. Alespoň to nebylo doma. A co je pravdy na tom, že Burke chce vyměnit Luka Schenna do Philly za JVR?

2. jj hodně se o tom povídalo v posledních dnech. Sváťa na foru posílal odkaz na článek na nhl.com…je to škoda, že jsme včera alespoň nevyrovnali, bod by se nám určitě hodil, protože včera vyhráli Was i Pit, kteří jsou v tabulce kolem nás

3. Ale hráli jsme dobře, škoda toho začátku, ale tam nás Buffalo hodně zmáčklo. Jinak jsme byli jasně lepší. Super atmosféra při zápase….hodně našich fanoušků.