Bitva rivalů dnes večer. Leafs hrají v Ottawě

Toronto Maple Leafs (26-19-6) hrají dnes večer na ledě Ottawy Senators (27-20-7) pátý vzájemný zápas v této sezoně.

Leafs uspěli hned v první letošní Bitvě o Ontario. Na domácím ledě 8. října 2011 Leafs porazili Senators 6-5. V následujících třech zápasech uspěli Sens, včetně zápasu na ledě Scotiabank Place 30. října 2011, kdy Ottawa vyhrála 3-2.

Reimer nastoupí podruhé v řadě

James Reimer se postaví ve druhém zápase v řadě do branky Toronta. Ve středu si Reimer užil návrat do branky po několika týdnech výhrou 1-0 nad Pittsburghem Penguins.

„Reimer si zaslouží další start za svůj shutout proti Pittsburghu,“ řekl kouč Leafs Ron Wilson po pátečním tréninku.

Reimer má v zápasech na ledě Ottawy bilanci 2-0-0 a průměr 1,51 obdržené branky na zápas. Na ledě Ottawy si 1. ledna 2011 připsal svůj první start v kariéře v NHL.

V zápase s Penguins se do sestavy Toronta vrátil útočník Colby Armstrong a obránce John-Michael Liles a Ron Wilson potvrdil, že dnes neprovede proti Ottawě žádnou změnu v sestavě Leafs. To znamená, že Mike Komisarek, Darryl Boyce a Jay Rosehill zůstanou dnes pouze na tribuně.

Útočník David Steckel nedokončil páteční trénink a zatím není jisté jestli dnes nastoupí. Ze zápasu s Pittsburghem má nastřelenou nohu a o jeho startu se rozhodne až těsně před zápasem s Ottawou.

V posledních čtyřech zápasech Toronto bodovalo a tři z posledních čtyř zápasů Leafs vyhráli.

Leafs prohráli šest z posledních devíti zápasů s Ottawou Senators, zároveň ale Leafs vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů v Ottawě.

Pět proher v řadě

Ottawa prohrála pět zápasů v řadě, z toho čtyři zápasy venku. V posledním zápase v pátek Ottawa prohrála na domácím ledě s NY Islanders 1-2 v podloužení.

Domácí poslal ve druhé třetině do vedení Zack Smith, ale Islanders ve třetí třetině zápas vyrovnali a ve třetí minutě prodloužení rozhodl o výhře Islanders Mark Eaton.

Dva nejlepší útočníci Senators, Jason Spezza a Milan Michálek, nevstřelili ani jednu branku v posledních pěti zápasech svého týmu.

Brankář Ottawy Craig Anderson nastoupil v 16-ti zápasech v řadě svého týmu, což je jeho nejdelší série v kariéře. Proti Maple Leafs má v letošních zápasech Anderson bilanci 2-0-0 a průměr 3 branky na zápas. Oba dva zápasy se ovšem hráli na ledě Air Canada Centre.

Robin Lehner si připsal 23 zásahů při výhře Senators 3-2 na domácím ledě 30. října 2011.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času a živě jej vysílá stanice Nova Sport.