Grabo, Kessel zastavili Oilers

V pondělním zápase na domácím ledě Toronto Maple Leafs porazilo Edmonton Oilers 6-3. Maple Leafs tak zastavili třízápasovou sérii výher Oilers a sami vyhráli třetí zápas v řadě.

Dvěmi brankami a asistencí se o to zasloužil Phil Kessel, dvě asistence si připsal a výborný výkon předvedl také Mikhail Grabovski. Dvě asistence si připsal kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf a dva body si za branku a asistenci připsal Clarke MacArthur.

James Reimer nastoupil oproti našim předpokladnům ve třetím zápase v řadě a připsal si třetí výhru v řadě, když pochytal celkem 27 ze 30 střel Oilers.

Leafs mají od nového roku bilanci 10-4-1 a posunuli se na sedmé místo Východní konference o bod před Ottawu Senators, která má před úterními zápasy odehráno o dva zápasy více. Náhle jsou Leafs také na dostřel předním příčkám Východní konference. Jen 4 body ztrácí Leafs na čtvrtou Philadelphii Flyers, se kterou Toronto hraje již tento čtvrtek.

Ovšem Leafs se nechtějí příliš soustředit na tabulku.

„Musíme se starat jen sami o sebe a ne o ostatní. To musí být způsob našeho myšlení,“ řekl kouč Maple Leafs Ron Wilson.

Leafs brzo ve včerejším zápase prohrávali. Již po 21 vteřinách se po chybě kapitána Leafs Diona Phaneufa, kterému se odrazil puk od hokejky přímo na hůl Jordana Eberleho a ten neměl problém překonat Reimera.

Přesna za osm minut bylo vyrovnáno 1-1. Clarke MacArthur prostřelil Devana Dubnyka v brance Oilers po chytré přihrávce Mikhaila Grabovskiho. Grabovski získal v posledních šesti zápasech 12 bodů.

Ve 14. minutě předvedl Mikhail Grabovski parádní akci. Za vlastní brankou převzal kotouč, projel s ním celé kluziště, objel branku hostů a přihrávkou vybídl ke skórování Jake Gardiner, který vstřelil svou druhou branku v sezoně, 2-1 Leafs.

Dvě a půl minuty před koncem první třetiny předvedli krásnou akci naopak hosté. V zóně Leafs si Schenn nepohlídal svého hráče, Eberle si vyměnil kotouč s Jeffem Petrym svou druhou brankou v zápase vyrovnal na 2-2.

Hned na začátku druhé třetiny Leafs odskočili Edmontonu o dvě branky. Ve 22. minutě ukázal skvělé vidění Matthew Lombardi, který krásnou přihrávkou uvolnil Phila Kessela a ten neměl problém zamést kotouč do prázdné branky Oilers, 3-2 Leafs. Další chybu hostujících obránců potrestal na začátku 25. minuty Tyler Bozak, který obral o puk Cama Barkera, 4-2 Toronto.

Ve 14. minutě druhé třetiny nezvládli Leafs po vyhraném vhazování rozehrávku ve své zóně a obránce Jeff Petry prostřelil Jamese Reimera střelou od modré čáry, 3-4.

Na konci 17. minuty druhé třetiny se dostali Leafs do rychlého protiútoku, střelu Joffrey Lupula Dubnyk ještě vyrazil, kotouč se ale odrazil k modré čáře odkud střílel Dion Phaneuf. Jeho střela byla ale nepřesná, kotouč si Lupul sklepl rukou na led a pohotovou střelou vrátil Torontu dvoubrankové vedení, 5-3 Leafs.

Zápas byl prakticky rozhodnutý. Reimer ve třetí třetině zastavil únik Bena Eagera a střela Jordana Eberleho skončila na tyčce. Minutu a pět vteřin před koncem třetí třetiny upravil Phil Kessel skóre na konečných 6-3 střelou do prázdné branky při hře hostů bez brankáře.

„Hrajeme sebevědomně a dobře,“ řekl po zápase Tyler Bozak. „Musíme se soustředit pouze na další zápas a nedívat se příliš dopředu. Prostě dál vyhrávat.“

Zápas se hrál ve vysokém tempu a odehrál se celý bez jediného vyloučeného hráče. Leafs tak 15-tým zápasem bez inkasované branky v oslabení vyrovnali klubový rekord ze sezony 1940-41.

Leafs nastoupí k dalšímu zápasu již dnes v noci na ledě Winnipegu Jets.

4 thoughts on “Grabo, Kessel zastavili Oilers

1. Tak to má být. Do konce základní části už nepolevit a můžeme se těšit na nápisy Play-off u modrých čar 😀 Je dobře že se Mikhail probudil a je fajne že brankáři šlapou jak mají.

2. jak jsem již psal v minýlých diskuzích: tuto sezonu si již snad bez play off neumim ani předstvit. Letošní výkony Leafs jsou baječné. Konečně mám v týmu tahouny jako Kessel, Grabo, Lupl a v neposledni rade Reimer s Gustavssonem!