Poslední zápas doma Leafs vyhráli

Toronto Maple Leafs porazili v posledním domácím zápase této sezony Tampu Bay Lightning 3-2 po prodloužení a dali tak svým fanouškům alespoň malou náplast na pokažený konec tohoto ročníku NHL.

Proto Toronto to byla teprve druhá výhra na domácím ledě od 6. února. Právě v těchto dvou měsících Leafs přišli o postup do letošních bojů playoff. V posledních 13-ti zápasech na ledě ACC měli Leafs bilanci pouze 2-8-3. Sezonu 2011-12 Leafs nakonec končí s domácí bilancí 18-16-7.

Hráčům se ovšem dostalo jisté útěchy po tom, co jim fanoušci po zápase tleskali, zatímco oni je zdravili zvednutými hokejkami.

„Máme skvělé fanoušky,“ řekl kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf. „Chvilku se nám doma nedařilo a nikdo tím nebyl nadšený. Nehráli jsme tak jak jsme chtěli hrát.“

„Ale chtěli jsme dokončit náš rok, náš poslední zápas doma před našimi fanoušky způsobem jakým se nám to nakonec povedlo.“

O výhře rozhodl kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf brankou na začátku poslední minuty prodloužení, když dorazil za záda Dwayne Rolosona střelu Phila Kessela.

Střelecky aktivní byli především dva hráči, každý z jiného týmu.

Hostující Steven Stamkos vyslal na Bena Scrivense osm střel, z nichž jedna skončila v síti Maple Leafs. V deváté minutě třetí třetiny si Stamkos nabruslil za zády domácích hráčů k zadní tyčce Scrivensovi branky, kde ho perfektně našel Bruno Gervais a Stamkos přidal svou 59. branku v sezoně. Tampa Bay v tu chvíli vedla 2-1. A Stamkos se přiblížil metě 60-ti branek v jedné sezoně.

Phil Kessel v dresu Blue & White vystřelil celkem 10 střel na branku Rolosona. Žádná z nich sice neskončila za jeho zádama, přesto se Kessel mohl radovat. Asistencí na vítěznou branku Diona Phaneufa se přiblížil na jeden bod hranici 83 bodů,což je nejlepší výsledek hráče Maple Leafs od sezony 1998-99, kdy si 83 bodů připsal Mats Sundin.

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3-3 Jake Gardiner, jehož nahození před branku Tampy Bay si srazil do vlastní sítě útočník Lightning Brett Connolly.

V první třetině otevřel na konci šesté minuty skóre zápasu Martin St. Louis, ale již za necelou minutu bylo vyrovnáno po brance Tima Connollyho. Toho našel perfektní přihrávkou Jake Gardiner, který si ve čtyřech zápasech proti Tampě Bay v letošní sezoně připsal šest bodů.

Leafs, kteří v letošní sezoně vyhráli všechny čtyři zápasy s Tampou Bay, se včera stali oficiálně jediným týmem, který od výluky v sezoně 2004-05 nepostoupil do playoff. Dvanáctileté čekání na playoff včera ukončila Florida Panthers.

Leafs ukončí letošní sezonu v sobotu na ledě Bell Centre proti Montrealu Canadiens.