Leafs končí sezonu na ledě Montrealu

Toronto Maple Leafs (35-36-10) hrají dnes večer poslední zápas této sezony na ledě Montrealu Canadiens (30-35-16).

Dnešní zápas je šestým vzájemným utkáním tradičních rivalů v této sezoně. Maple Leafs vyhráli tři z pěti zápasů. V posledním vzájemném zápase 3. března na ledě Bell Centre se domácí dostali do vedení, ale Leafs zásluhou dvou branek Mikhaila Grabovskiho ve třetí třetině zápas otočili a vyhráli 3-1.

Zápas bez náboje?

Nenene. Ačkoliv oba celky nemají již o co hrát, playoff je pro ně dávno ztracené, tohle je derby nabité obrovskou rivalitou, jaká nemá v NHL obdoby. Zápas se hraje v rámci Hockey Night In Canada, pořadu stanice CBC, který je vždy středem velké pozornosti.

Hráči Toronta se rozloučili s fanoušky ve své hale dvěma výhrami nad Buffalem a Tampou Bay a pokusí se ukončit letošní sezonu v pozitivním duchu také na ledě odvěkého rivala. Poslední tři zápasy Leafs v hale Montrealu Canadiens vyhráli a nastříleli v nich domácímu týmu 13 branek.

V minulém zápase Maple Leafs proti Tampě Bay se dvěma body blýskl nováček Jake Gardiner, který nejprve přihrál na první branku Leafs Timu Connollymu a 2:55 před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2-2 střelou, kterou si do vlastní sítě srazil útočník Lightning Brett Connolly. V prodloužení pak rozhodl o výhře Maple Leafs Dion Phaneuf, který dorazil střelu Phila Kessela.

Mimochodem Gardiner vede se 30-ti body bodování nováčků mezi obránci. V posledních 11-ti zápasech si připsal devět bodů (3+6).

Ben Scrivens si ve čtvrtek proti Tampě Bay připsal 35 zásahů a vylepšil svou bilanci ve své premiérové sezoně v NHL na 4-4-2 s průměrem 3,13 obdržených branek na zápas.

V sestavě Leafs chybí brankář James Reimer, obránce Carl Gunnarsson a útočníci Joffrey Lupul a Nikolai Kulemin. Otazník visí nad Jonasem Gustavssonem a Mikhailem Grabovskim.

Habs po čtyřech letech bez playoff

Montreal Canadiens v letošní sezoně poprvé od sezony 2006-07 nepostoupil do playoff a v klubu to již odnesl GM Pierre Gauthier, který byl odvolán.

Canadiens ukončili ve středu čtyřzápasovou sérii proher, když porazili na domácím ledě Tampu Bay 5-2. Již následující večer ale prohráli na ledě Caroliny Hurricanes 1-2 po samostatných nájezdech. Jedinou branku Habs vstřelil nováček Blake Geoffrion.

Do branky Montrealu se ve čtvrtém zápase v řadě postaví Peter Budaj, který nahradil zraněného Carey Price. Ten si přivodil otřes mozku a nebude tak svému týmu již k dispozici. Na listině zraněných hráčů jsou také Yannick Weber, Brian Gionta, Mathieu Darche, Travis Moen, Scott Gomez a Raphael Diaz.

Ve formě jsou útočníci Max Pacioretty, který si ve třech posledních zápasech připsal čtyři body a Erik Cole, který vstřelil v posledních pěti zápasech čtyři branky.

Maple Leafs hrají s Montrealem poslední zápas ve čtvrté z posledních pěti sezon. Lépe v těchto zápasech vyšel zatím Montreal, který má bilaci 2-1-1.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

4 thoughts on “Leafs končí sezonu na ledě Montrealu

1. Mno tak sezona dustojne zakoncena rozhodne nebyla. Muzem jen doufat ze se pres leto neco stane a Burke konecne s tymem neco udela, nebo odejde. Ne ze bych ho nemel rad, ale za dobu co je u Maple Leafs jako GM se nic nezmenilo. Takze mozna by to chtelo zmenu spis v managematu nez na lede.

2. Zápas byl odehrán s vidinou konce sezóny. Prachmizerné nasazení (pokud tedy lze o nějakém mluvit). S přemáháním všech sil jsem vydržel první třetinu a poté už nezbývalo nic jiné než se sápat po ovládači TV. V létě očekávám razantní řez ala „špičkový chirurg máchajíc skalpelem“.

3. Čerwi za tu dobu co je Burke u týmu se změnil kompletně celý tým…to že to není moc vidět a jsme zase bez playoff je věc jiná no :-)…každopádně včera nám to zase vůbec nevyšlo…snad se dáme přes léto dohromady…GO LEAFS GO

4. Michal: jj vím že se zmenit cely kadr, myslel jsem to spis tak, ze k postupu do Play Off to stejne nepomohlo, tudiz se nic nezmenilo 🙂