Leafs zakončili sezonu prohrou s Canadiens

Toronto Maple Leafs zakončili letošní sezonu prohrou na ledě Montrealu Canadiens 1-4.

Jedinou branku Toronta vstřelil Dion Phaneuf. Na druhé straně se prosadil český útočník Tomáš Plekanec, Max Pacioretty, Erik Cole a Brad Staubitz.

„Byl to nepříjemný konec sezony pro náš tým,“ řekl Phaneuf po zápase. „Ale musíme to v příštích dnech vyhodnotit a poté se posunout dopředu.“

„Jsme opravdu zklamáni způsobem jakým jsme skončili a musíme se z toho dostat.“

Na začátku zápasu dostali Leafs výhodu přesilové hry 5 na 3 po vyloučení Blake Geoffriona a Joshe Gorgese, která se ale otočila v nevýhodu pro Maple Leafs. Hned po vhazování neudržel Jake Gardiner skákající kotouč na modré čáře a Plekanec se dostal do samostatného úniku, ze kterého po nepovedené kličce překonal Bena Scrivense v brance Toronta, 0-1. Pro Montreal to byla první branka v oslabení 3 na 5 od roku 1983, kdy se trefil Guy Carbonneau proti Minnesotě North Stars.

V dalším průběhu dvojnásobné přesilovky Leafs vůbec nevystřelili na branku domácích. V celé první třetině si Toronto nevytvořilo prakticky žádnou brankovou příležitost.

Hned ve druhé minutě druhé třetiny využil špatného střídání hostujících hráčů Max Pacioretty a z ostrého úhlu prostřelil Scrivense podruhé, 0-2 Leafs. Rozhodčí pak neuznali Paciorettymu druhou branku v zápase, protože jí dosáhl kopnutím kotouče do branky.

V první minutě třetí třetiny dostal Leafs na tabuli Dion Phaneuf, který prostřelil Budaje tvrdou střelou od modré čáry, 1-2.

Už za necelé čtyři minuty to bylo opět o dvě branky, když Erik Cole zakončil rychlý útok střelou na Scrivensovu lapačku. V čase 58:02 uzavřel skóre zápasu střelou do prázdné branky Leafs Brad Staubitz.

Torontu se v posledním zápase této sezony vůbec nic nedařilo. Leafs nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her, sami naopak jednou inkasovali. Matt Frattin trefil ve třetí třetině břevno Budajovi branky. Centr Tim Connolly si připsal mínus čtyři body.

Nadějný začátek této sezony se proměnil v tragickou bilanci 7-18-4 v posledních dvou měsících. Letošní ročník tak Toronto končí se ziskem 80 bodů a s bilancí 35-37-10. Nový kouč Randy Carlyle, který 2. března vystřídal Rona Wilsona, dokončil sezonu s bilancí 6-9-3.

4 thoughts on “Leafs zakončili sezonu prohrou s Canadiens

1. Zpackanou sezónu se jinak ani zakončit nedalo. Bohužel jsme na to opět neměli a já fakt nevím co by jim pomohlo. Hráče mají skvělé, tak proč jim to nejde?! Ale rozhodně překvapili Gardiner, Kessel, Lupul, Frattin a to je bohužel všechno. Musíme jen doufat, že se tým přes léto vzpamatuje a dotáhne to konečně tak kam patří. GO LEAFS GO

2. Další sezóna v tahu. Je pravda, že jsem dost poslední zápasů neviděl, ale ted po konci u mě převládá pocit proč by jsme jako měli postoupit příští rok? Tenhle tým prostě PO tým zatim neni a kdyby jsme se zmáčkli na 8. místo, tak by to pro mě bylo překvapení. BB udělal od příchodu s týmem hrozně moc (celý to překopal) a i když se vždycky jeho kroky zdály jako dobré, tak spousta věcí prostě nefunguje (Wilson, Armstrong, Connolly, Komi…), takže se to asi bude muset znovu nějak překopat a konečně přivést něco pořádnýho. Co mě teda neleza do hlavy je, jak může hráč s bodem na zápas být -10. V bodování hráči kolem něj Malkin +18, stamkos +7, Giroux +8, Spezza +11…Kovy sice -9, ale to je lajdák. Ted si člověk řekne, vždyt my jsme, ale mnohem horší tým. V tom případě, jak může Kuli s uplně šílenou sezónou a jenom 28 body být +1, Mac s nic moc sezonou +3, a grabo sezona nahoru dolu +0.

3. Sváťo má to souvislost s bráněním celý pětky ..vem si první pětka je celá v mínusu Bozak -7, Kessel -10, Phaneuf -10, Gunnarsson -9…na druhý straně Grabo 0, Kuli +2, Mac +3 jsou kolem nuly..první pětka prakticky nebrání, zatímco Kuli letos odváděl dobrou práci v bránění…mě spíš zaráží co se s týmem stalo v posledních 25-ti zápasech…od zápasu s Montrealem 10.února si tým jakoby přestal absolutně věřit…Eller podle mě naprosto zesměšnil v tom zápase Phaneufa a ten od tý doby byl tragickej

4. Jestli náhodou nemá souvislost celá pětka s jednim hráčem. Ale to je jedno, jenom proste útok, kterej ma fantastickou sezonu a ve výsledku ta hra 5 na 5 má menší efekt, než u tý druhý lajny. A nebudem si nic nalhávat, ale Kessel je tam směrem dozadu s přehledem nejhorší. Minimum zblokovaných střel, bránění hráče tragický, 13 hitů za celý rok. To když jedu metrem, tak do mě narazí víc lidí. V utoku, když se náhodou 1 za 5 zápasů dostane do rohu a bojuje o puk, tak to už je velký překvapení. Napadání čistej alibismus. A tohle všechno za něj musej zvládnout ty ostatní dva, což prostě nejde, at je tam kdokoliv. Phaneuf co jsem viděl poslednich pár GI6 byl skoro u všech gólů.

Ale to je takový to moje Kesselovský brblání, který na mě jednou za čas přijde 😀 😀 To neni nic novýho :D.