Marlies vyřadili Rochester ve třech zápasech

Toronto Marlies vyhráli ve třetím zápase prvního kola Calder Cupu na ledě Rochesteru Americans 3-0 a mohou se tak v nejkratším možném termínu radovat z postupu do druhého kola playoff.

V letošní sezoně sehráli Marlies v letošní sezoně s Rochesterem 12 vyrovnaných zápasů v řadě, které skončili vždy jednobrankovým rozdílem. Až ten 13 zápas přinesl trochu výraznější rozdíl skóre.

Ve třetím zápase vstřelili Marlies Rochesteru vždy jednu branku v každé třetině navíc vždy v prvních pěti minutách hry. V první třetině se trefil poprvé v letošním playoff Philippe Dupuis. Na začátku druhé třetiny přidal svou pátou branku v letošním playoff nejlepší střelec Marlies ve vyřazovacích bojí Jerry D’Amigo. A ve třetí třetině vstřelil svou první branku v letošním playoff Nazem Kadri. Brankář Ben Scrivens pochytal všech 29 střel soupeře a připsal si první shutout v playoff.

„Myslím, že to byl můj nejlepší výkon a koncentrace po celých 60 minut,“ řekl gólman Marlies. „Kdykoliv můžete vyhrát sérii tak je potřeba týmový výkon. Je skvělé vyhrát proti diviznímu rivalovi.“

„Bojovali jsme trvdě každý zápas. Nebylo jednoduchého zápasu pro nás,“ dodal Scrivens.

Ve druhém kole playoff se Toronto Marlies utkají se záložním týmem Calgary Flames, Abbotsford Heat.