Marlies dvěma výhrami otočili průběh série s Heat

Toronto Marlies dvěma výhrama v zápasech číslo dvě a tři otočili průběh série druhého kola playoff Calder Cupu s celkem Abbotsford Heat ve svůj prospěch.

V zápase číslo jedna Marlies prohráli na domácím ledě 1-3. V první třetině přestříleli Heat domácí Marlies v poměru 12-5 a na konci první třetiny se hosté dostali do jednobrankového vedení zásluhou Maxe Reinharta. V polovině druhé třetiny přidal Chris Breen druhou branku hostů.

Na začátku třetí části hry Matt Frattin snížil na 1-2 a Marlies pokračovali ve snaze srovnat skóre. Svého soupeře domácí tým přestřílel ve třetí třetině 15-5. Domácí hráči si vytvořili velké množství šancí. Asi nejblíže vyrovnání byl Jerry D’Amigo, jehož střela v polovině třetí třetiny jen těsně minula branku Danny Taylora. Na konci třetí třetiny odvolali Marlies brankáře Bena Scrivense, ale Guillaume Desbiens rozhodl střelou do opuštěné branky o výhře Abbotsfordu Heat v prvním zápase 3-1.

Pro Abbotsford to byla první výhra v Torontu v této sezoně.

„Jedná se o dva velmi vyrovnané hokejové týmy,“ řekl kouč Marlies Dallas Eakins. „Dvě branky nám vstřelili po základních chybách. Nebylo to nic mimořádného.“

Ve druhém zápase pochytal brankář Ben Scrivens 37 z 38 střel hráčů Heat a velmi tak pomohl Marlies k výhře 5-1 a tím také k vyrovnání série na 1-1.

V polovině první třetiny otevřel skóre druhého zápasu útočník Heat Jon Rheault.

Necelých pět minut před koncem první třetiny vyrovnal na 1-1 svou první brankou v letošním playoff kapitán Marlies Ryan Hamilton, který využil přesilovku domácích. A 24 vteřin před první sirénou poslal domácí do vedení Matt Frattin.

Na začátku 23. minuty zápasu přidal třetí branku Marlies Jerry D’Amigo a když se za necelé dvě minuty trefil obránce Korbinian Holzer, nebylo tak o výhře Marlies pochyb.

Posledních deset minut zápasu se proměnilo ve festival vyloučených. Hosté se v jeden okamžik odhodlali k odvolání brankáře Taylora tak, aby měli výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou ovšem Marlies ubránili. Po jejím uplynutí využil zmatků hráčů Abbotsfordu kolem počtu hráčů na ledě ke skórování do prázdné branky Nazem Kadri a uzavřel tak skóre druhého zápasu na 5-1.

„Abych byl upřímný, tak jsem ani nevěděl, když jsem se dostal k puku, že je branka prázdná,“ řekl Kadri po zápase. „Zvedl jsem hlavu a viděl jsem prázdnou klec, takže to bylo velmi jednoduché.“

V první třetině třetího zápasu si Marlies vypracovali dvoubrankový náskok. Již po 58 vteřinách hry se trefil opět Nazem Kadri. Druhou branku Marlies vstřelil ve 12. minutě Matt Frattin, pro kterého to byla třetí branka ve třetím zápase v řadě.

Na začátku druhé třetiny sice snížil domácí útočník Dustin Sylvester, ale klid na hokejky hráčů Marlies vrátil chvilku po polovině zápasu Philippe Dupuis.

Výhru Marlies 4-1 pojistil 5:14 před koncem třetí části Marcel Mueller.

Marlies ubránili ve třetím zápase čtyři přesilovky Heat. Celkově v sérii mají Marlies bilanci oslabení 16-16 (100%). Nicolas Deschamps si připsal tři asistence.

Čtvrtý zápas se hraje za stavu 2-1 ve prospěch Marlies v Abbotsford v noci z úterý na středu našeho času.