Nešťastný gól rozhodl o třetí prohře Marlies ve finále

Je to pravděpodobně nejtěžší prohra pro všechny hráče a kouče týmu Toronta Marlies.

Obránce Norfolku Admirals Mike Kostka nahodil na začátku desáté minuty prodloužení kotouč přesně ze středového kruhu pro vhazování směrem do rohu kluziště. Ben Scrivens se vydal za svou branku, aby zastavil kotouč pro své obránce, ovšem puk se odrazil od sloupku plexiskla v rohu kluziště tak nešťastně, že z ostrého úhlu zapadl přesně do opuštěné domácí branky.

Marlies tak prohrávají ve finálové sérii Calder Cupu již 0-3 na zápasy.

„Byl bych raději, kdyby někdo vzal ocelové boty a nakopnul mě do choulostivých částí, než abych prohrál hokejový zápas takovýmto způsobem,“ řekl po zápase kouč Marlies Dallas Eakins. „Je to velmi těžký způsob jak prohrát v playoff. Odraz od sloupku, po tom, co kluci tak tvrdě bojovali.“

„Nedokážu si vybavit jediné finále jakékoliv ligy, kde by se puk odrazil takovýmto způsobem.“

Oba týmy se rvali o to, kdo získá zápas číslo 3 ve svůj prospěch. Základní hrací doba skončila bez branek, navzdory tomu, že hostující tým přestřílel Marlies ve druhé a třetí třetině 18-8.

Ben Scrivens předváděl v brance Toronta fantastické zákroky. Marlies ale opět selhali v útoku. Hráči nevyužili ani jednu ze šesti přesilových her a celkově mají ve finále bilanci využití přesilové hry 1-20.

„Občas se to stane, to je jediné co k tomu říct,“ řekl po zápase brankář Ben Scrivens. „Naštve to, prohrát zápas takovýmto způsobem.“

Po třetím zápase finále Calder Cupu se ovšem rozvášnili diskuse o regulérnosti rozhodující branky.

Obránce Marlies Simon Gysbers, totiž po předchozí akci hráčů Admirals vyhodil kotouč z vlastního pásma. Hostující hráči tedy museli vyklidit pásmo. Kostka zachytil kotouč ve středu hřiště a nahodil ho zpět do zóny Marlies. Ve chvíli, kdy kotouč vletěl zpět do pásma Marlies ale nebyli všichni hráči Norfolku venku z pásma. Měl být tedy signalizován a pravděpodobně také odpískán offside, což ve svém prohlášení potvrdil také prezident a CEO AHL David Andrews:

„Jednali jsme s představiteli klubu Toronto Marlies a potvrdili jsme, že došlo k chybnému výkladu pravidel rozhodčími před rozhodující brankou v prodloužení zápasu číslo 3 finále Calder Cupu.

Nahození ze středu hřiště hráčem Norfolku Admirals se odrazilo od sloupku plexiskla do branky Toronta. Správný výklad pravidla AHL 83,4 by neuznal branku Norfolku kvůli signalizovanému postavení mimo hru.“

Ovšem podle stanov AHL není možné změnit již konečný výsledek zápasu na základě špatného výkladu pravidel a proto výsledek zápasu zůstává v platnosti.

Marlies se tak musí v sobotu večer pokusit odvrátit konec finálové série výhrou v zápase číslo čtyři. Ten se hraje v sobotu od 21 hodin našeho času a živě jej můžete sledovat na stanici ESPN America.

4 thoughts on “Nešťastný gól rozhodl o třetí prohře Marlies ve finále

1. Tak konečná dneska 1:6! Toho smolnýho golu byla skoda, treba by Marlies jeste neco se serii udělali, ale uz z prvniho zapasu bylo videt, ze bez Kadriho, Frattina, Mullera a zigomanise (v prvních 2 zapasech) je ten utok fakt slabouckej…to se i potvrdilo. Za celou serii jenom 3 goly.

No kazdopadne pro Marlies paradni sezona, spousta kluku se bude chtit ukazat na kempu a zabojovat o Acko. Je na co se tesit!

2. myslím, že si Marlies sáhli na dno. Norfolk má letos výjmečnou sezonu, kterou asi málokdo někde ještě zopakuje…

3. Ten gól v prodloužení asi neměl platit.Hráč tam byl v ofsajdu. Nic to však nemění na tom, že bez našich nejlepších hráčů jsme na Norfolk prostě neměli. Brankáři byli oba velmi vyrovnaní ale mi jsme se nedokázali prosadit před brankou. Stejně to byla pro Marlies výborná sezóna a zkušenosti z play off se budou určitě hodit.

Jsem zvědav jaké změny se stanou u Leafs. Jestli si vystačíme s hráči z vlastního systému nebo přijdou nějaké větší trejdy.

4. Jinak platovy strop byl na pristi rok predschvalen na 70 mega (asi o 6 mega vic), coz je pro nas urcite plus. Jeste to vsechno muze zmenit vyluka.