Ben Scrivens vychytal proti Abbotsford nulu

První čisté konto v sezoně vychytal v nedělním zápase brankář Toronta Marlies Ben Scrivens na domácím ledě proti celku Abbotsford Heat. Scrivens pochytal všech 24 střel, které na něj vyslali hráči Heat a pomohl tak svému týmu k vítězství 5-0.

O branky Marlies se postaralo celkem pět hráčů.

V polovině první třetiny poslal Marlies do vedení kapitán Ryan Hamilton a na začátku druhé třetiny vstřelil svou druhou branku v sezoně Nazem Kadri, 2-0 Marlies. Ve třetí části hry nejprve Nicolas Deschamps zvýšil na 3-0. A na přelomu třinácté a čtrnácté minuty přidali další dvě branky v rozmezí 30 vteřin Matt Frattin a Will Acton.

Pro Frattina to byla třetí branka v teprve druhém zápase v této sezoně. Prvních 12 zápasů v sezoně Frattin vynechal kvůli rehabilitaci po úspěšné operaci, kterou podstoupil po minulé sezoně.

Nazem Kadri si připsal v posledních pěti zápasech 11 bodů za 2 branky a devět asistencí. Po zásluze tak byl vyhlášený hráč uplynulého týdne v AHL.

Brankář Ben Scrivens nastoupil ve třetím zápase během třech dnů. V pátek si připsal na ledě Hamiltonu Bulldogs 23 zásahů a pět inkasovaných branek z 28 střel. V sobotu povolil stejnému soupeři pouze jednu branku ze 17 střel a dnes pochytal všech 24 střel soupeře. To znamená úspěšnost zásahů 91,3%.

Pro Marlies to byla druhá výhra v řadě a šestá v posledních sedmi zápasech. Abbotsford Heat vedli před nedělními zápasy Západní konferenci s 23 body. Marlies se s 19 body posunuli již na čtvrté místo.

Marlies nyní čekají čtyři zápasy na ledě soupeřů. Ve čtvrtek nastoupí v Binghamtonu proti místním Senators, v sobotu nsatoupí na ledě Wilkes-Barre/Scranton a v neděli na ledě Hershey Bears. Trip zakončí příští pátek na ledě Rochesteru Americans.