Marlies vyhráli minulý víkend tři zápasy v řadě

Toronto Marlies si připsal minulý víkend tři výhry a celkem šest bodů v zápasech proti divizním rivalům.

V pátek hráči Marlies nastoupili na ledě Rochesteru Americans, kde si zásluhou dvou branek Matta Frattona a 28 zásahů z 29 střel Bena Scrivens připsali výhru 4-1.

V sobotu se Marlies vrátili na domácí led Ricoh Colisea, kde nastoupili k zápasu proti stejnému soupeři. Domácí nakonec vybojovali výhru 3-2 v prodloužení. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny srovnal na 2-2 obránce Paul Ranger a vítěznou branku vstřelil na začátku druhé minuty prodloužení Nazem Kadri. Pro toho to byla již druhá branka v zápase a celkově čtvrtá v sezoně. Ben Scrivens si připsal 36 zásahů ze 38 střel hráčů Amerks.

V neděli byl soupeřem Toronta na domácím ledě tým Lake Erie Monsters. Do branky Marlies se tentokrát postavil Mark Owuya, který si díky 25 zákrokům z 29 střel připsal svou druhou výhru v sezoně. Ale nepředbíhejme.

V první třetině se Marlies dostali do vedení 2-0 díky využité přesilové hře zásluhou Jake Gardinera a šikovné teči Nazema Kadriho. Vypadalo to na snadný zápas pro Toronto. Diváci viděli v první části kromě dvou branek také několik ostrých zákroků a jednu rvačku.

Jenže ještě v první třetině hosté snížili brankou v oslabení na 1-2 a díky přestřelce ve druhé třetině dokázali Monsters zápas ještě zdramatizovat.

Na začátku druhé třetiny zvyšoval na 3-1 svou druhou brankou v zápase Jake Gardiner po tom, co projel s kotoučem téměř celé hřiště a dokázal se natlačit až před hostujícího gólmana Calvina Pickarda, kterému zasunul kotouč se štěstím kolem pravé tyčky do sítě.

Za necelé tři minuty byl náskok Toronta opět pouze jednobrankový. Trefil se útočník Andrew Agozzino.

Za 33 vteřin vrátil domácím dvoubrankový náskok kapitán Ryan Hamilton. A za další 2:06 zvýšil Ryan Hamilton svou druhou brankou v zápase již na 5-2.

Ovšem šest minut před koncem druhé třetiny snížil na 3-5 hostující Bill Thomas, který využil přesilovou hru.

Ve třetí třetiny podržel své spoluhráče brankář Mark Owuya, který pochytal několik šancí hostů, ale 1:44 před koncem třetí třetiny již nestačil na dorážku Mike Connollyho, který snížil na 4-5.

Koncovku si ale Marlies již pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce.

Budou Marlies pokračovat ve vítězné sérii?

Tento víkend nastoupí Marlies k dalším dvěma zápasům na domácím ledě proti divizním rivalům.

V sobotu se proti nim postaví potřetí z posledních čtyř zápasů opět Rochester Americans. Produktivitu týmu vede Marcus Foligno, který si připsal v 19 zápasech 19 bodů. Marlies vyhráli nad Rochesterem všechny tři dosavadní zápasy v tomto ročníku.

V neděli nastoupí Marlies proti Abbotsfordu Heat, aktuálně nejlepšímu týmu celé AHL. Heat si připsali v 21 zápasech 31 bodů. Nejproduktivnějšímu hráči týmu jsou Sven Baertschi a Ben Street, kteří mají oba shodně 17 bodů. V letošní sezoně mají Marlies se svým soupeřem zatím bilanci 1-2.