Další výhra nad Rochesterem, prohra s Abbotsford

Marlies 20121208
Branka Ryana Hamiltona do sítě Rochesteru Americans, Marlies vyhráli 4-3. Ricoh Coliseum, 8.12.2012

Toronto Marlies si připsali minulý víkend ve dvou zápasech dva body za jednu výhru a jednu prohru.

V sobotním zápase si Marlies již po čtvrté v této sezoně poradili s Rochesterem Americans. K výhře 4-3 přispěl Jake Gardiner dvěmi brankami a jednou asistencí. Tři body za jednu branku a dvě asistence si připsal Nazem Kadri a jednu branku vstřelil také kapitán Ryan Hamilton. Ben Scrivens pochytal 32 ze 35 střel soupeře a připsal si osmou výhru v sezoně.

Marlies vedli krátce po polovině zápasu již 4-0.

V polovině třetí minuty zápasu si přihrávku Nazema Kadriho srazil bruslí do vlastní sítě obránce Amerks Jerome Gauthier-Leduc a Marlies otevřeli skóre zápasu. Za tři minuty překonal hostujícího brankáře Connora Knappa kapitán Marlies Ryan Hamilton, který si krásně vybruslil z rohu kluziště a backhandovou střelou zvýšil na 2-0 pro Marlies.

V čase 30:51 zvýšil na 3-0 Jake Gardiner střelou z vrcholu kruhu při přesilové hře 5 na 3 a v pokračující přesilové hře 5 na 4 překonal Gardiner hostujícího gólmana podruhé střelou nad rameno z podobného místa jako před tím, 4-0 Marlies.

Po druhé třetině musel ale Gardiner ze zápasu odstoupit. Po jednom z hitů se již na led nevrátil a zápas nedohrál.

V 35. minutě zápasu se poprvé prosadili také hosté, Jonathan Parker překvapil Scrivens střelou z brankové čáry. Ve 13. minutě třetí třetiny snížil Parker již na 2-4 a v poslední minutě zápasu Luke Adam dokonce na jednobrankový rozdíl. Hosté se ještě snažili o vyrovnání hrou bez brankáře, to se jim už ale nepodařilo.

Marlies tak vyhráli čtyři zápasy v řadě proti Rochesteru Americans.

Prohra s nejlepším týmem ligy

V neděli nastoupili Marlies na domácím ledě proti nejlepšímu týmu AHL Abbotsfordu Heat.

Marlies 20121208_2
Radost Mikea Zigomanise po brance Brada Rosse v zápase proti Abbotsford Heat, Ricoh Coliseum 9.12.2012

Po bezbrankové první třetině se dostali hosté ve druhé části hry do dvoubrankového vedení. Trefili se útočníci Max Reinhart a Ben Street.

Ve třetí třetině Marlies vyrovnali zásluhou nováčků Grega McKegga a Brada Rosse na 2-2.

O výhře hostů rozhodl dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny využitou přesilovou hrou český útočník Roman Horák, který vstřelil již svou 13. branku v sezoně.

Ben Scrivens si připsal 19 zásahů z 22 střel.

Gardiner má známky otřesu mozku

V zápase s Abbotsford se neobjevil Jake Gardiner, který den předtím inkasoval tvrdý hit a ze zápasu s Rochesterem dstoupil. Poslední zprávy hovoří o problémech s krkem, případně o známkách otřesu mozku.

Jisté je, že se Gardiner neobjeví v sestavě Marlies ani tento víkend, kdy hrají Marlies dva zápasy.

V sobotu Toronto nastoupí na ledě Rochesteru Americans k čtvrtému vzájemnému zápasu z posledních šesti zápasů Marlies. Celkově to bude již pátý vzájemný zápas v této sezoně. Všechny čtyři dosavadní zápasy Toronto nad svým rivalem vyhrálo.

V neděli se pak Marlies vrátí na domácí ledě Ricoh Colisea, kde nastoupí proti farmě Detroitu Red Wings, Grand Rapids Griffins.

V prvním vzájemném zápase v této sezoně vyhráli Griffins po samostatných nájezdech 4-3.

Produktivitu Grand Rapids vede slovenský útočník Tomáš Tatar, který posbíral ve 22 zápasech 21 bodů. V brance předvádí velmi dobré výkony český reprezentační gólman z MS juniorů Petr Mrázek, který si připsal sedm výher v devíti startech.