Domácí premiéra Leafs nevyšla

20130121

Maple Leafs nevyšla domácí premiéra v této sezoně a prohráli v úvodním zápase na domácím ledě s Buffalem Sabres 1-2.

Leafs opět nepodali příliš povedený výkon. Zatímco v sobotu pouze průměrný výkon stačil na výhru na ledě Montrealu, tak tentokrát stál v cestě výborný brankář Ryan Miller. Díky 34 zásahům z 35 střel si Miller připsal svou 28. výhru proti Torontu ve své kariéře. Tolik zápasů nevyhrál žádný jiný brankář Sabres proti žádnému jinému týmu NHL.

20130121_48th highlandersPřed zápasem proběhl tradiční nástup vojenské jednotky 48th Highlanders. Tento pluk vojenské hudby s trubkami, bubny a dudami pochodoval po ledě Maple Leaf Gardens a Air Canada Centre vždy před úvodním zápasem Maple Leafs v nové sezoně již od 12. listopadu 1931.

20130121_ceremonial face offProběhlo také slavnostní vhazovaní kotouče, kterého se účatnil kanadský astronaut Chris Hadfield. Ten za pomoci videa vhodil kotouč až z mezinárodní vesmírné stanice ISS. Na střeše ACC ho chytil do lapačky Felix Potvin, předal ho Darcy Tuckery, který ho přinesl legendárnímu útočníkovi Darrylovi Sittlerovi, ten s ním proběhl kuchyní až ho na lavičce domácího týmu předal další legendě, brankářovi Johnny Bowerovi. Nakonec ho všichni čtyři vhodili mezi hole domácího kapitána Diona Phaneufa a kapitána Sabres Jason Pominville.

Samotný zápas začal velmi tvrdě. Hned ve třetí minutě zápasu se poprali útočník Leafs Colton Orr a obr v dresu Sabres John Scott. Orr nakonec dostal svého soka na kole a vysloužil si ovace fanoušků.

Do první šance domácích se po levém křídle dostal Joffrey Lupul, ale Miller byl pozorný.

V deváté minutě zápasu se trefili hosté. Střelu Christiana Ehrhoffa od modré čáry tečoval před Scrivensem v brance Leafs Cody Hodgson, 0-1.

Na konci první třetiny se hosté dostali do problémů s vyloučeními. Leafs hráli 1:39 dlouhou přesilovou hru, ale skórovat nedokázali. Byla z toho pouze tyčka po střele Diona Phaneufa.

V páté minutě druhé třetiny se dostali hosté do rychlého brejku, který zakončil střelou mezi Scrivensovy betony osamocený Jason Pominville, 0-2.

Oba týmy měli ve druhé třetině několik šancí, ale ani jednu z nich nedokázal ani jeden tým proměnit.

Více než dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny odvolal kouč Randy Carlyle domácího brankáře Bena Scrivense z branky a Leafs zatlačili svého soupeře.

Domácí fanoušky dostal do varu až Nazem Kadri, který 1:42 před koncem třetí třetiny konečně překonal Millera v brance Sabres. Leafs dostali necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny příležitost přesilové hry. Střela Mike Kostky po vyhraném buly Tylera Bozaka sice branku minula, ale kotouč odražený od zadního mantinelu poslal do sítě Nazem Kadri.

Leafs pokračovali v obrovském tlaku a nakonec také dostali kotouč za záda Millera podruhé. Branku ale rozhodčí neuznali. Lupul dopravil kotouč do sítě svou rukou.

Tlak domácích při hře bez brankáře stále pokračoval. Opuštěnou branku Leafs jen těsně minul Jason Pominville.

Deset vteřin před třetí sirénou měl vyrovnání na své hokejce Phil Kessel ale opuštěnou branku střelou z backhandu přestřelil.

Přišlo ještě jedno vyloučení hostů za zdržování hry, ale vyrovnávací branku Leafs bohužel nevstřelili.

V noci ze středy na čtvrtek hrají Leafs na ledě Pittsburghu Penguins.

2 thoughts on “Domácí premiéra Leafs nevyšla

1. dnes som to citil v kostiach uz pred zapasom ze vyhrame.. kessel by si uz zasluzil gol :/

2. paráda! myslim, že složení útoků je hodně dobrý,,je vidět, že Nazem i Kostka hráli, Gardiner už je taky fit jen tak dál..