Leafs uspěli na ledě Pens, vyhráli druhý zápas v sezoně

20130123

Toronto Maple Leafs vyhráli ve středečním zápase na ledě Pittsburghu Penguins po skvělém výkonu 5-2.

Pro Leafs to je důležitá výhra po domácí prohře s Buffalem.

Kouč Randy Carlyle přeskupil před včerejším zápasem útočné řady. Van Riemsdyk se posunul ke Grabovskimu a Kuleminovi a tahle změna se zdá být klíčovou pro včerejší výhru. Do prvního útoku se posunul Clarke MacArthur a Joffrey Lupul nastoupil v útoku s Kadrim a Komarovem.

V brance Toronta nastoupil poprvé v této sezoně James Reimer a k výhře přispěl 28 zásahy ze 30 střel domácích.

Perfektní výkon předvedla letní posila Maple Leafs James van Riemsdyk, který již mohl pocitoval sílící tlak po tom, co se v úvodních dvou zápasech nové sezony ani jednou střelecky neprosadil. Proti Pittsburghu se trefil hned dvakrát, připsal si také jednu asistenci a jeho druhá branka byla navíc v zápase vítěznou.

„U obou branek jsem se nemusel příliš snažit,“ řekl po zápase van Riemsdyk.

Útočník Leafs nejprve usměrnil za záda Fleuryho v brance Pens přihrávku Nikolaie Kulemina z pravého křídla po tom, co si parádně nabruslil před brankoviště domácího gólmana. Při druhé brance zachytil van Riemsdyk v útočném pásmu přihrávku Evgenie Malkina a rychlou střelou z vrcholu levého kruhu překonal Fleuryho podruhé.

Pro JVR to byl celkově 100. a 101. bod v kariéře.

„Myslím, že jsme ukázali, můžeme hrát tvrdou defensivní hru a dnes jsme měli také schopnost skórovat,“ řekl po zápase střelec první branky Leafs Clarke MacArthur. „Když najdeme způsob jak využít obou věcí každý večer, tak máte dobrý tým a dobrou šanci každý večer.“

Domácí poslal do vedení na konci první třetiny Evgeni Malkin, který překonal Reimera v přesilové hře rychlou střelou mezi betony.

Ve 4. minutě druhé třetiny srovnal na 1-1 Clarke MacArthur po krásné teči přihrávky Nazema Kadriho. Výborný důraz na brankovišti předvedl při této brance Nikolai Kulemin, který nedal dýchat jednomu z domácích obránců. Ten pak srazil vlastního brankáře a MacArthur měl odkrytou celou branku.

Na konci sedmé minuty poslal Toronto do vedení 2-1 svou první brankou v zápase James van Riemsdyk.

Ale už po 29 vteřinách bylo vyrovnáno. Z brejku se trefil Sidney Crosby. Obě domácí superstar, Malkin a Crosby, se trefili vůbec poprvé v této sezoně.

V polovině 15. minuty druhé třetiny poslal opět Leafs do vedení James Van Riemsdyk a tohle vedení Leafs již udrželi.

V šesté minutě třetí třetiny přidal čtvrtou branku Leafs Mikhail Grabovski. Přihrávka Nikolaie Kulemina se odrazila od brusle Krise Letanga přímo k volnému Grabovskimu a ten střelou z voleje překonal Fleuryho.

Minutu před koncem třetí třetiny pak ve dvojnásobné přesilovce 5 na 3 dorážel Tyler Bozak střelu Kulemina a upravil na konečných 5-2.

Výhru bohužel Leafs zaplatili ztrátou Joffrey Lupula, který ve druhé třetině odstoupil po tom, co ho trefila střela Diona Phaneufa a vypadá to na zlomené předloktí.

„Je to těžké, ale co můžeme dělat. Musíme jít dál,“ řekl o tomto momentu MaCarthur.

Již dnes v noci hrají Maple Leafs na domácím ledě proti NY Islanders.

3 thoughts on “Leafs uspěli na ledě Pens, vyhráli druhý zápas v sezoně

1. Hodně cenný body, ještě to dneska potvrdit doma proti Islanders a budu maximálně spokojený. Jo, a všimly jste si, že naše obrana hraje nějak líp než v minulých sezónách nebo se mi to jen zdá.

2. Obrana hraje dobře, jen ten Phaneuf je nějakej divnej 🙂 Včera mu zase Crosby pláchnul jako nic, nějak nestíhá v bruslení..

3. Musim říct že mi tu kritiku Grabo a jeho lajna dali pěkně sežrat:-) jen tak dál..