Leafs hrají dnes večer na ledě Rangers

20130126-pregame

Toronto Maple Leafs (2-2-0) nastoupí dnes večer na ledě New Yorku Rangers (1-3-0).

Dnešní zápas bude prvním ze tří vzájemných utkání v této sezoně. V loňských zápasech se více dařilo Torontu, které si ve čtyřech zápasech s Rangers připsalo bilanci 2-1-1.

Oba týmy nastoupí ke třetímu zápasu v posledních čtyřech dnech.

New York Rangers ve středu poprvé v této sezoně uspěli a připsali si výhru 4-3 v prodloužení nad Bostonem Bruins. O vítěznou branku se postaral v první minutě prodloužení Marian Gaborik, který si zároveň v tomto zápase připsal hattrick. Ve čtvrtek se Rangers již tolik nedařilo a podlehli na ledě Philadelphie 1-2.

Nejlepším střelcem týmu je společně s Gáboríkem trochu překvapivě Taylor Pyatt. Největší posila newyorského týmu před letošní sezonou Rick Nash si ve čtyřech zápasech připsal tři body za jednu branku a dvě asistence.

V sestavě bude domácím chybět útočník Arron Asham, který již vynechal dva zápasy v řadě.

Také Toronto ve středečním zápase uspělo. Výhrou 5-2 Leafs pokazili domácí premiéru v této sezoně Pittsburghu Penguins. O dvě branky se postaral James van Riemsdyk, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Nikolai Kulemin si připsal tři asistence a brankář James Reimer si v první startu v letošní sezoně připsal první výhru. Očekává se, že také v dnešním zápase se postaví do branky Toronta James Reimer.

Ve čtvrtek hráli Leafs na domácím ledě proti NY Islanders. Po první skvělé třetině Leafs vedli 3-1 a vypadalo to na jasnou výhru domácích, ale Islanders pěti brankami v řadě zápas otočili ve svůj prospěch. Nakonec vyhráli 7-4.

Proti Islanders se museli Leafs obejít bez útočníka Joffrey Lupula, který se proti Pittsburghu zranil po té, co ho trefila střela Diona Phaneufa a zlomina mu předloktí. Lupul bude minimálně šest týdnu mimo hru.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času a vysílat by ho měla stanice ESPN America.

7 thoughts on “Leafs hrají dnes večer na ledě Rangers

1. Nechci být hnidopich, ale nebude největší posila Rangers Rick Nash? 😉

2. Angi máš pravdu, spletl jsem si je. Opravím to. Děkuji za upozornění 🙂

3. tak po první třetině jsem spokojenej, je vidět zlepšení v obranný hře, už tolik nepropadáme, Reims podržel, nevim co si dal Brown před zápasem, ale Ashama sesekal jak malýho kluka 🙂 Riemsdyk se ukazuje jako dobrej kauf,, v phille si trhaj vlasy

4. 2 třetiny dobrý, pak zase kolaps. Připomíná mi to minulou sezonu.

5. další zbytečně ztracený zápas 🙁 tyhle body nás můžou na konci mrzet

6. tak jsem to zakřik, vůbec nestřílíme, jestli sme vystřelili za ten zápas 15 střel tak to je hodně,,