Prohra Leafs v New Yorku

20130126

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotním zápase na ledě Madison Square Garden s domácími Rangers 2-5.

Pro Toronto to je druhý zápas v řadě, ve kterém Leafs neudrželi dvoubrankové vedení po první třetině. Ve čtvrtek Leafs vedli na domácím ledě 3-1 nad NY Islanders. V sobotu Toronto ztratilo na ledě Rangers vedení 2-0.

Zápas začal dvěma bitkami v řadě. Nejprve Mike Brown poslal na led Arrona Ashama a po dalším vhazovaní se do sebe pustili Colton Orr a Michael Rupp.

O první branku Toronta se v sedmé minutě postaral Mikhail Grabovski. Domácí obránci ho nechali trestuhodně osamoceného před domácím gólmanem Henrikem Lundqvistem, se kterým si Grabovski krásně pohrál a zasunul kotouč za jeho záda.

Na začátku 12. minuty dali obránci Toronta vyniknou svému brankářovi Jamesi Reimerovi, který lapačkou zastavil samostatný únik Ricka Nashe.

V 18. minutě využil přesilovou hru James van Riemsdyk, kterého domácí hráči nechali opět zcela volného před Lundqvistem a útočník Toronta měl nejprve dostatek času tečovat střelu Johna-Michaela Lilese a pak poslat kotouč za bezmocého gólmana.

To ale bylo ze strany Toronta v tomto zápase vše. Ve druhé třetině ještě trefil břevno Lundqvistovi branky Clarke MacArthur, víc se ale Leafs neprosadili.

Domácí hráči přestříleli Leafs v první třetině 14-3, po dvou třetinách byl poměr střel 25-9 a na konci zápasu 41-17.

Rangers poprvé skórovali v šesté minutě druhé třetiny, kdy Brad Richards dorážel kotouč do volné branky Toronta.

Obrat si domácí tým schoval do třetí části hry.

V osmé minutě třetí třetiny si v útočném pásmu vyměnili kotouč Marian Gaborik, Michael Del Zotto a Marc Staal, který střelou bez přípravy vyrovnal na 2-2. Na konci 13. minuty pak osamocený Marian Gaborik tečoval střelu Marca Staala od modré čáry a strhl vedení na stranu domácích.

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny zvýšil na 4-2 Brian Boyle, který před Reimerem tečoval opakovanou střelu Staala a 1:15 před třetí sirénou si připsal čtvrtý bod v zápase Gaborik, který střelou do prázdné branky Leafs uzavřel skóre zápasu na 5-2.

Solidní výkon předvedl v brance Toronta James Reimer, který svůj tým podržel především v první třetině, ale i v dalším průběhu zápasu si připsal několik velmi dobrých zákroků. Nakonec pochytal 37 z 41 střel domácích.

„Věděl jsem, že mám hodně zásahů,“ řekl Reimer po zápase „Pak jsem se podíval nahoru a viděl jsem čtyřicítku. Skoro celý zápas všechno skončilo v mé rukavici.“

„Bylo to dlouho vyrovnané, pak vstřelili dvě šťastné branky. Občas s tím moc neuděláte.“