Leafs dnes večer doma proti Capitals

20130131-pregame

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Washingtonu Capitals k prvnímu ze tří vzájemných zápasů v této sezoně.

První body doma?

Pro Leafs to bude dnes večer třetí zápas na domácím ledě, ve kterém se budou snažit získat své první body doma. Všechny šest bodů, které Toronto zatím má, získalo v zápasech venku.

V tom posledním Leafs v úterý vyhráli na ledě divizního rivala Buffalo Sabres 4-3 v prodloužení. Dvě branky včetně vítězné 1,5 vteřiny před koncem prodloužení vstřelil Matt Frattin. Brankář James Reimer si připsal 29 zásahů a svou druhou výhru v sezoně.

Pro Maple Leafs začíná dnešním zápasem třízápasová sérii na domácím ledě. V sobotu Leafs nastoupí proti Bostonu Bruins a v pondělí proti Carolině Hurricanes.

V minulém zápase chyběl v sestavě Toronta kromě dlouhodobě zraněného Joffrey Lupula také Clarke MacArthur, který má problémy s malíčkem. Chyběl také Mike Komisarek kvůli zranění oka, které si přivodil na pondělním tréninku. U obou hráčů zatím není jisté jestli v dnešním zápase nastoupí.

Obránce Jake Gardiner, který před zápasem s Buffalem povolán z AHL byl ve středu poslán zpět k Marlies a dnes byl k Maple Leafs povolán kapitán Marlies Ryan Hamilton.

Toronto čeká na probuzení střelce Phila Kessela, který v této sezoně ještě nevstřelil branku. Pokud se tak nestane ani dnes v noci, tak to bude poprvné v jeho kariéře, když nedal branku v sedmi zápasech v řadě.

Pokud Maple Leafs dnes večer neuspějí, tak to bude to poprvé od sezony 2009-10, kdy ani jednou nevyhráli v prvních třech domácích zápasech. Tehdy měli Leafs bilanci v domácích zápasech 0-4-2 než si připsali první výhru doma.

Špatný start pro Caps

Washington Capitals začali letošní sezonu velmi špatně a v prvních šesti zápasech získali pouze tři body. Capitals se nedaří v zápasech venku, ve třech zápasech si připsali pouze bod za prohru v prodloužení na ledě New Jersey Devils.

V úterý Capitals prohráli na ledě Ottawy Senators 2-3 po tom, co ztratili dvoubrankové vedení po první třetině.

Washington bodoval v 11 z posledních 13 zápasů s Maple Leafs a poslední tři zápasy v Torontu vyhrál.

Stejně jak čekají Leafs na Kessela, čekají Capitals na probuzení Alexe Ovechkina, který v prvních šesti zápasech vstřelil zatím pouze jednu branku a připsal si jednu asistenci. V předchozích letech neměl Ovechkin nikdy v prvních šesti zápasech méně než čtyři body.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

6 thoughts on “Leafs dnes večer doma proti Capitals

1. Jsem hrozně rád, že jsme v té přesilovce teď nedostali gola do šatny, měl jsem hrozně nepříjemný pocit, ale Reimer s přehledem.

2. Jsem optimista, stačí v poslední třetině neinkasovat a dát alespoň dva goly a výhra je doma =)) Chvílemi je to pěkně divoké nahoru dolů a chvílema hrůza, když nejsme schopni ani rozehrát a přicházíme o puk ještě před vlastní modrou..

3. goooool!! Kadri a Frattin nezklamali! Ted uz jen neiknasovat a je tu plni domaci vyhra! =)

4. Kesselovi se fakt nedaří.. dneska 14! střel.. a v závěru ještě minul prázdnou branku ze středního pásma.. Ale nenechme si zkazit radost z domácí výhry. Dneska spokojenost a jsem rád, že jsem vstal. Hezký zbytek noci všem.