Frattin rozhodl proti Caps druhý zápas v řadě

20130131

Matt Frattin pokračuje ve výborných výkonech a svou brankou ve čtvrtečním zápase na domácím ledě rozhodl o výhře Toronta Maple Leafs nad Washingtonem Capitals 3-2.

Maple Leafs prohrávali po dvou třetinách 1-2 a navíc se domácímu týmu nedařilo využívat přesilové hry. Jenže domácí hráči pokračovali v tlaku a nakonec otočili během 2:13 výsledek ve svůj prospěch.

„Říkali jsme hráčům, že jsme hráli dobrý hokej v prvních dvou třetinách,“ řekl kouč Randy Carlyle. „Nemohli jsme se zabývat tím co se stalo. Museli jsme zůstat silní a vytrvat. Zkusit se prosadit, pokračovat v napadání a nenechat se.“

Toronto mělo po celý zápas jednoznačnou střeleckou převahu. Po dvou třetinách byl poměr střel 24-13 a v celém zápase nakonec 40-22.

Skóre na 2-2 srovnal v osmé minutě třetí třetiny Nikolai Kulemin, který v pádu dorazil střelu Mike Kostky od modré čáry. Puk propadl brankáři Capitals Michalovi Neuvirthovi výstrojí do brankoviště, kde zůstal chviličku ležet a Kulemin ho pohotově dorazil do branky. Pro Kulemina to byla první branka v sezoně.

A na konci 10. minuty poslal Maple Leafs do vedení 3-2 Matt Frattin, který ačkoliv ztratil stabilitu a musel střílet ze záklonu poslal do sítě parádní přihrávku Nazema Kadriho. Frattin vstřelil čtvrtou branku ve čtvrtém zápase v dresu Maple Leafs v této sezoně a k tomu přidal dvě asistence.

„Bylo to krásný ťukes mezi mnou a Nazem, ale myslím, že Leo Komarov udělal perfektní práci, když odvedl dva hráče k brance. Moc lidí si toho nevšimlo,“ ocenil Frattin práci Leo Komarova při třetí brance domácích.

„Minulý rok, ke konci sezony jsem začal hrát svou hru. Myslím, že jsme hrál s Marlies velmi dobře a prostě v tom pokračuju tady po tom, co jsem byl povolán nahoru.“

Washington ztratil včera druhý zápas v řadě, ve které vedl. Ve druhé minutě zápasu poslal Capitals do vedení Joel Ward, který byl na levé straně úplně nehlídaný a dostal přihrávku skrz brankoviště, po které poslal kotouč do odkryté branky Maple Leafs.

Na 1-1 vyrovnal na začátku 9. minuty v přesilové hře James van Riemsdyk. Maple Leafs hráli čtyřminutovou přesilovou hru 5 na 4. Van Riemsdyk výborně clonil před brankovištěm a nakonec dorážel střelu Phila Kessela, kterou Neuvirth pouze vyrazil před sebe.

V prvních deseti minutách zápasu hráli Leafs pět přesilových her, ale vytěžili z toho pouze jednu branku.

Na začátku druhé třetiny také hosté využili přesilovou hru, když se trefil Alex Ovechkin svou tradiční střelou z levého kruhu a poslal tak Capitals do vedení 2-1.

„Celou dobu jsem ten puk viděl,“ řekl Reimer po zápase. „Samozřejmě bych to rád vzal zpátky, ale on je dobrý střelec.“

James Reimer nakonec pochytal 20 z 22 střel Capitals a připsal si třetí výhru v sezoně. Zdá se, že by se Reimer přece jenom mohl stát jedničkou Maple Leafs v brance.

Toronto využilo jednu ze sedmi přesilových her, které měli domácí hráči k dispozici hlavně na začátku zápasu a ve druhé třetině. Ve třetí třetině se již nevylučovalo a přesto dokázali Leafs skóre otočit.

V zápase se nakonec neobjevil ani jeden z hráčů, kteří měli před zápasem s Capitals zdravotní problémy, Mike Komisarek, Clarke MacArthur ani Mike Brown. Toho nahradil Ryan Hamilton, který byl před zápasem povolán z AHL. Kapitán Marlies odehrál proti Washingtonu ve čtvrtém útoku 07:18.

5 thoughts on “Frattin rozhodl proti Caps druhý zápas v řadě

1. Akce Kadriho a Frattina byla vážně lahůdková. A že si málokdo všimnul práce Komarova – je pravda – alespoň v mém případě. Pač ani v sestřihu nejsou zpomalovane opakovačky toho golu a když jsem na to koukal několikrát tak jsem měl co dělat abych sledoval puk a ktery je Nazem a který Matt =)

2. V highlights to vidět je Angi 😉 Je na tom vidět skvělý tah na branku všech 3 útočníků, tedy dobrá chemie mezi nimi 🙂