Leafs proti Bostonu bez šance

20130202

Toronto Maple Leafs nestačili v sobotním zápase na domácím ledě na Boston Bruins a prohráli 0-1. O jedinou branku v zápase se postaral v deváté minutě první třetiny Chris Bourque.

Šance domácích držel perfektním výkonem brankář James Reimer, který pochytal několik velmi dobrých příležitostí Bruins a nakonec si připsal 33 zásahů z 34 střel.

„Byli jsme blízko, ale to nebylo dost dobré,“ řekl po zápase kapitán Dion Phaneuf. „Několik věcí se nám povedlo, ale cítili jsme, že můžeme být lepší.“

„James Reimer nám dal šanci,“ pochválil brankáře kouč Randy Carlyle. „To je vše co od svého brankáře můžete žádat. Myslím, že předvedl několik velkých zákroků.“

Domácím se opět nedařili přesilové hry. Ve třech přesilových hrách si Leafs prakticky nevytvořili trvalejší tlak v útočném pásmu. Dvě přesilové hry hrálo Toronto ve druhé polovině třetí třetiny za stále nadějného stavu 0-1.

Po včerejším zápase mají Leafs na domácím ledě bilanci přesilových her 2-23.

Toronto včerejším zápasem potvrdilo fakt, že Bruins nepatří mezi jejich oblíbené soupeře.

V loňské sezoně Leafs prohráli všech šest vzájemných zápasů s celkových skóre 10-36, včetně dvou debaklů 0-7 a 0-8. V posledních 33 zápasech mají Bruins bilanci proti Torontu 23-5-5 a v posledních 17-ti zápasech na ledě Toronta 12-2-3.

Kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf ale o loňské bilanci s Bostonem nechtěl ani slyšet.

„Vše co bylo loni, bylo loni, abych k vám byl zcela upřímný.“

Rivalita, která v posledních letech mezi Bruins a Maple Leafs panuje započala výměnou Phila Kessela do Toronta za volbu v prvním kole draftu 2010 (Tyler Seguin) a v prvním kole 2011 (Dougie Hamilton) a za volbu ve druhém kole 2010 (Jared Knight).

Zatímco Seguin si připsal ve 13-ti zápasech proti Maple Leafs 13 bodů, tak Phil Kessel v zápasech proti svému bývalému klubu tápe a v 19-ti zápasech si připsal pouze 9 bodů.

I když je Kessel nejčastějším střelcem Toronta, tak stále čeká na svou první branku v této sezoně.

Nedočkal se jí ani ve včerejším zápase, ve kterém si připsal celkem 3 střely. Nejblíže brance měl v polovině zápasu. Ve středním pásmu vystihl přihrávku soupeře a jeho střela se odrazila od břevna Raskovi branky do hlediště.

Debut si v dresu Maple Leafs prožil Frazer McLaren, kterého si Leafs stáhli s listiny volných hráčů San Jose Sharks. Ve čtvrtém útoku strávil na ledě 4:14, včetně momentu při kterém Bruins vstřelili jedinou branku zápasu.

V pondělí Leafs nastoupí na domácím ledě proti Carolině Hurricanes.