Leafs chtějí zpět na vítěznou vlnu

pregame 20130204Carolina získala minulý rok na svou stranu tři ze čtyř utkání. Dnes to bude první vzájemné střetnutí z celkových tří utkání tenhle rok. Oba týmy se pohybují těsně pod hranicí play off. Na ledě Air Canada Center se tak hraje o velmi důležité dva body.

Leafs po dvou výhrách nestačili v sobotu na Boston. Utkání rozhodl jedinou brankou Chris Bourque. Carolina zaostává za Leafs dva body, když v posledním zápase padli s Flyers 3:5.

V pátek vychytal brankář Dan Ellis čisté konto v zápase s Ottawou, ve kterém pochytal 33 střel. Aby se o den později proti Philadelphii pakoval z brány na začátku druhé třetiny. Philadelphie vstřelila z 12ti střel 4 góly. Náhradník Cam Ward už pustil za svá záda pouze jeden gól, ale konečnou prohru 3:5 už neodvrátil.

Toronto mělo před sebou v sobotním utkání těžkou zkoušku. Aspirant na Stanley cup z Bostonu předvedl na ledě ACC těsnou obranou hru a v konečném zúčtování mu na vítězství stačila pouze jedna branka Chrise Bourqua z první třetiny. Na konečném těsném výsledku měl velkou zásluhu domácí brankář Jamese Reimer. Reimer pochytal 31 střel, přičemž jeho kolegovi na druhé straně stačilo k čistému kontu pouze 19 zákroků.

„Od začátku na nás tlačili. Takhle oni hrají a jsou v tom dobří. Dělali co měli, aby byli efektivní na hostujícím ledě a my jsme nebyli schopni využit domácího prostředí po celých 60 minut.“ řekl trenér Leafs Carlyle

K hlavnímu týmu Leafs byl povolán obránce Korbinian Holzer. Nahradí Carla Gunnarsona, jenž si při sobotním předzápasovém rozbruslení přivodil zatím blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Jake Gardiner zatím není připraven na návrat do NHL. V posledním utkání proti Rochesteru měl dva záporné body.

Dále na straně Toronta bude určitě chybět Brown s Lupulem. U Clarke MacArthura je start stále nejistý a bude se rozhodovat před zápasem. Canes nemohou spoléhat na služby Tuoma Ruuta.

Zápas začína 1:00 SEČ. Živý přenos vysílá ESPN America.

One thought on “Leafs chtějí zpět na vítěznou vlnu

1. no a myslím,že by měl začít někomu zvonit BUDÍČEK!!!!Pokud ovšem tuhle sezonu bereme jako treninkovou budiž…….potom si trenujme…..ale jestli sezonu berou vážně???!!!Myslím,že Burkem to začlo a jak vidím nic dál se neděje a to byl zřejmě závěr……bez brankáře,bez centra,a dokonce už i bez gólů!!!Obávám se nejhoršího…..že se nebude nic dít!!!