Konec trápení, Kessel se trefil na ledě Jets a Leafs vyhráli

20130207

Phil Kessel rozhodl svou první brankou v sezoně 4:08 před koncem třetí třetiny o výhře Maple Leafs ve čtvrtečním zápase na ledě Winnipegu Jets 3-2.
Útočník Toronta tak ukončil svou nejdelší sérii zápasů bez vstřelené branky v kariéře.

„Věděl jsem, že to tam nakonec spadne. Měl jsem nějaké šance. Bozie mi nechal skvělou přihrávku, já jsem vystřelil na branku a naštěstí to tam spadlo,“ řekl Kessel po zápase.

Čtyřnásobný třicetigólový střelec vstřelil třetí branku Leafs jen 54 vteřin po tom, co Frattin vyrovnal na 2-2. Na trestnou lavici si šel 26 vteřin po druhé brance Toronta sednou Alexei Ponikarovsky. Útočník Tyler Bozak si po pravém křídle nabruslil do útočného pásma, nechal zpětnou přihrávkou kotouč Kesselovi, ten si s ním najel na vrchol kruhu a přesnou ranou zápěstím vstřelil stou branku v dresu Maple Leafs.

„Chvilku to trvalo, že jo? Miluju hrát za Leafs a jsem šťastný, že jsme vyhráli. Je to pro nás důležitá výhra. Nevím, jestli jsme hráli náš nejlepší zápas, ale tvrdě jsme bojovali. Je to těžké, když neproměňujete své šance, ale naštěstí se to dnes večer podařilo,“ dodal Kessel, který svou poslední branku vstřelil 31. března 2012.

Kouč Toronta Randy Carlyle je také potěšen, že jeho ostrostřelec zlomil krizi.

„Gólový hráči mývají série a my doufáme, že tohle je začátek jedné z nich. Není mnoho lidí, kteří umí trefit puk tam co on. Tak to prostě je,“ řekl Carlyle.

Mimochodem kouči Maple Leafs se v první třetině dostalo ovací ve stoje. Carlyle se totiž vrátil do Winnipegu poprvé od sezony 1992–93, kdy v dresu Jets ukončil svou hráčskou kariéru.

Další branky Leafs vstřelil Tyler Bozak a také Matt Frattin. Do branky Maple Leafs se po jednozápasové pauze vrátil James Reimer. V zápase proti týmu ze své rodné provincie si rodák z Morweeny připsal 23 zásahů z 25 střel domácích Jets.

Za domácí Jets se trefil nováček Zach Redmond, který na začátku druhé třetiny otevřel skóre brankou v oslabení.

Necelé tři minuty po něm odpověděl stejnou mincí Tyler Bozak, který na modré čáře vypíchl kotouč obránci Postmovi a po samostatném úniku překonal Pavelce střelou nad lapačku, 1-1.

Domácí se ještě jednou v zápase dostali do vedení. Na začátku třetí třetiny tečoval Andrew Ladd střelu Granta Clitsomea a domácí vedli 2-1.

Leafs srovnali 5:02 před koncem třetí třetiny zásluhou Matta Frattina, který těsně před Pavelcem tečoval střelu Codyho Fransona. Kotouč propadl Pavelcovi pod betonem a doskákal až za brankovou čáru.

Leafs vyhráli druhý zápas v řadě venku ze současného třízápasového tripu. V sobotu Leafs nastoupí na ledě Montrealu Canadiens ke třetímu zápasu venku. Toronto si zlepšilo svou bilanci na 6-5-0. V zápasech venku mají Leafs výbornou bilanci 5-1-0.