Derby s Canadiens část druhá

pregame 20130209Druhé střetnutí největších rivalů Severovýchodní divize se odehraje znovu v Montrealském Bell Centre. Při zahajovacím utkání sezóny se Leafs podařilo uloupit oba body za výhru 2-1.

Nejproduktivnější hráč Toronta Nazem Kadri otevřel skóre v první třetině při početní výhodě. Na 2-0 zvyšoval v polovině utkání také z přesilovky Tyler Bozak a Montreal už pouze snížil Brianem Giontou na konečných 2-1 pro Leafs. Při zápase byla vidět po dlouhé výluce určitá nerozehranost se spoustou nepřesností. Oba týmy mají za sebou slušné výsledky se silnými soupeři a momentálně okupují postupující příčky.

Toronto přijíždí do Montrealu se skvělou bilancí 5-1-0 na hřištích soupeřů. Hra Leafs je velmi uvolněná a nepodléhá tlaku domácího prostředí. Montreal zatím doma ze 7 zápasů prohrál pouze dvakrát s pozitivním skóre 22-13. Kromě prohry v zahajovacím utkání právě s Torontem nestačil ještě ve středu na Boston (1-2).

Celá Leafs Nation očekávala každým zápasem gólový zápis svého snipera Phila Kessela. Tomu se podařilo poprvé zapsat do statistik přesnou trefu až v 11 utkání sezóny proti Winnipegu. Nutno říci, že trefa to byla výstavní a určila výhru Toronta 3:2.

„Doufám, že položil stavební kámen a odrazí se od něj. Střelci mají série a my věříme, že to je začátek nové.“ řekl Carlyle k brance Kessela

Montreal chce po nelichotivém posledním místě Východní konference z minulého roku znovu nakouknout do play off. Velmi dobrý rozjezd přibrzdily poslední dva zápasy, ve kterých ztratili body vždy ve třetí části. S Bostonem vedli po 40 minutách 1-0, aby si na začátku poslední třetiny nechali dát dva rychlé góly, čímž posadili Bruins na koně. Další večer vedli prozměnu před závěrečnou třetinou 4-2 v Buffalu, ale nakonec ztratili utkání v prodloužení.

Canadiens byli minulý rok nejhorším týmem v zápasech při vedení po dvou třetinách. Poslední dvě utkání tak připomněli jejich noční můru.

Do formy se dostává Phil Kessel. Zaznamenal gól a dvě nahrávky v posledních dvou zápasech. James Reimer pustil maximálně dvě branky ve třech případech z posledních čtyř startů. Kanonýr týmu Matt Frattin pokračuje ve svém střeleckém představení. Vyrovnávací branka v Jets byla již jeho šestou v sezóně a stejný počet má i James van Riemsdyk.

Do sestavy Habs se po prodloužení kontraktu znovu vrátil P.K. Subban. Ve všech čtyřech utkáních zaznamenal bod. Tahounem týmu je Tomáš Plekanec, když v posledních 2 zápasech vstřelil dvě branky a přidal asistenci. Pozor si musí dát Toronto při oslabení na Andreie Markova. Ten už zaznamenal 10 přesilovkových bodů a v této statistice vede NHL. Při vyrovnaném počtu hráčů na svůj první bod zatim čeká.

U Leafs má stále zdravotní problémy trojice Lupul, Borwn a Gunnarson. Montreal se musí obejít pouze bez Petteri Nokelainena.

Zápas začíná 1:00 SEČ. Živě vysílá Nova sport.

8 thoughts on “Derby s Canadiens část druhá

1. Dneska jim musíme pořádně nandat. Hlavně si pohlídat začátek a zlepšit přesilovku. Výhra by byla fantastická, bod by byl dobrej. Montreal hraje celkem dost dobře zatim.

Lets go Leafs!

2. Dneska to bude mít super náboj. Moc se těším. Jenom nevím jak budu vypadat zítra v práci, naštěstí je víkend a nikdo tady nebude 🙂 Doufám, že bude hrát Dion, proti Jets si na konci udělal něco s kolenem, ale zápas dohrál, tak snad dneska chybět nebude

3. Zatim parada. Ty kanadsky tymy asi fakt nezvladaj ten tlak doma. Montreal je uplne mimo zatim, ale my teda hrajeme zatim fantasticky. Hlavne at neprijde ten nas kolaps.

4. to co jsme předvedli prvních deset minut bylo neuvěřitelný, takhle hrát pořád tak snad musíme všechno vyhrát. Ale Montreal je pod strašnou dekou, prvních 10 minut měli 3 střely stejně jako Mike Kostka

5. Dnes , moc pěkný. Raimer má formu, věří si a taky nám to tam docela padá . Sice se občas necháme trochu tvrdě dohrát, ale dobře, že to zvládáme s chladnou hlavou. Montreal už ztrácí nervy.

6. To byla paráda. Konečně jsem vydržel u celýho hokeje a vyplatilo se. Reimer byl prostě boží, byl jistej, neměl žádnej kiks, zasloužená nula. To samý Kessel, kterej dneska hrál s hlavou nahoře a bylo vidět jakým byl tahounem, když byl na ledě. No a Bozakova vhazování asi mluví za vše. Dařilo se co se dalo a Montreal k tomu přispěl hodně jalovým výkonem. Příště by to chtělo, aby Gallagher nebo Subban dostali pořádně do těla, protože co tam předváděli 😀

7. souhlasim s váma všema. zápas byl náš a moc pěkně se na to dívalo. Jediný co, tak jak Grabovsky kouknul do ruky Paciorettyho. To měl zkrat..